Belgium komoly bajban volt, de bejutott a nyolc közé, ahol Brazíliával játszik majd.

• Kezdőcsapatok:

FIFA World Cup ? on Twitter

And here are how #BEL and #JPN are shaping up for #BELJPN... Thoughts on the teams? #WorldCup

Belgium esélyeshez méltóan játszott az első félidőben, labdabirtokolásban (56-44), lövésekben (10-4) is dominálta a meccset, gólt viszont nem tudott szerezni. Vagy az utolsó megoldások voltak pontatlanak, vagy a japán védők tisztáztak.

Squawka Football on Twitter

BEL 0-0 #JPN HT: Shots: 10-4 Pass accuracy: 86%-82% Chances created: 9-2 Possession: 56%-44% @smarkets show the market slowly creeping towards favouring a draw - https://t.co/zkON3W2i38

A második félidő elején rögtön jött a meglepetés, egy japán kontránál Vertonghen hibázott, Haragucsi meg köszönte szépen, 0–1:

Belgium rögtön egyenlíthetett volna, Hazard viszont csak kapufát lőtt, Japán meg tovább sokkolta a világot, Inui duplázta meg az előnyt, 0–2:

Japán nem volt olyan nagyon sokáig kétgólos előnyben, a 69. percben Vertonghen javított, nem ez volt a futballtörténelem legtudatosabb fejese, de így volt tökéletes belga szempontból, 1–2:

Tovább pörgött a meccs, Belgium öt perccel később egyenlített, ezt Fellaini fejelte, 2–2:

Sokáig úgy tűnt, hogy jön a hosszabbítás, a belgák azonban az utolsó másodpercekben egy kontrával kiejtették Japán, Chadli volt a gólszerző, 3–2:

Belgium a legjobb nyolc között Brazíliával játszik július 6-án.