Argentína eddig hatalmas csalódás volt, viszont javíthatott, mert kapott egy esélyt Nigériától. És épp ellenük javíthattak.

Hogy Sampaoli állította-e össze az argentin kezdőcsapatot, azt talán sose tudjuk meg, de az tény, hogy a már tegnap megszellőztetett csapat állt szemben Nigériával. Ami így 4-4-2, persze Messi szabadon, Di María kicsit előrébb – és ez hasonlított a leginkább a négy évvel ezelőtti döntős csapatra.

Viszont szinte semmiben sem hasonlított az előző két meccsen látott albicelestére, egy viszonylag szervezett, felettébb motivált, harcos, harapós arcát mutatta Argentína. Az a vád nem érheti őket, hogy jól játszanának, de ez már nem volt rossz.

Nigériának momentuma sem akadt a félidőben, mindenhol ott vannak Mascheranóék, és Messi is megérkezett a világbajnokságra. Banega hosszú labdáját bal combbal levette, jobbal meg kilőtte a hosszú felsőt. 0–1

Ez volt a vb 100. gólja, valamint a 100. stadion, ahol Messi gólt rúgott.

A 34. percben a kapufát is eltalálta szabadrúgásból, előtte pedig Higuaínnak is volt helyzete. Azonban a második félidőre már az Izland és Horvátország elleni argentin válogatott jött vissza, lézengtek, pontatlanok és jóval kevésbé harciasak voltak. Nigéria meg persze mozgósított, egyenlített is, igaz ehhez Cakir kellett, aki befújt egy olyan tizenegyest, amilyen minden meccsen van négy-hat. És aztán a VAR ráhagyta. Berúgták, 1–1

Mondjuk nemcsak emiatt fújt furán a török, hanem Mascherano miatt is. Hogyan játszhatott le fél órát véresen? Le kellett volna küldenie, de rá sem hederített.

Semmi sem utalt arra, hogy végül mégis nyernek az argentinok, Higuaín szokás szerint kihagyta helyzetét, aztán a 86. percben egy védő, Marcos Rojo mentette meg Messiéket. 1–2

Argentína továbbment, Franciaroszággal játszik a nyolcaddöntőben.