35 százalékkal csökkentenék az új autók szén-dioxid-kibocsátását 2030-ra.

Hosszú vita végén született meg a 35%-os kompromisszum: tizenöt tagállam az 1990-eshez képest 40%-kal csökkentette volna az üvegházhatásért nagyban felelős szén-dioxid kibocsátását.

A meghatározó autóiparú Németország, és például a német autóipartól függő Magyarország az Európai Bizottság által korábban javasolt 30%-ot szorgalmazta, a szintén jelentős autóiparú Franciaország többek között Hollandiával viszont 40%-ot is vállalt volna (az Európai Parlament is ennyit javasolt).

A kedd éjszakába nyúló tárgyalások majd az azt követő szavazás eredménye (húsz igennel, négy nemmel és négy tartózkodással) az lett, hogy

2025-re 15 százalékkal, 2030-ra pedig 35 százalékkal kellene csökkenteni a személyautók, és 15, illetve 30 százalékkal a kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátását.

A pontos részleteket egyelőre nem tudni, az a terv, hogy valamelyest eltérő szabályok vonatkoznának azokra az országokra, ahol az uniós átlag 60 százalékánál alacsonyabb a zéró- és alacsony kibocsátású járművek piaci részesedése a személyautók és kisteherautók piacán.

A gazdaság és a klímaváltozás közül az előbbire koncentráló magyar álláspontnak még egy magyarázata van a német autóipar fejlődéséhez fűződő érdekünk miatt. Ez:

Látható, hogy csökkenés helyett nálunk még nőtt is a szén-dioxid-kibocsátás – nem véletlen, hogy a közhelyesen szennyezett indiainál és kínainál is szennyezettebb levegőt szívunk.

A helyzet iszonyú súlyos:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Vadvirágmezőkkel kell kiszolgálni a beporzókat, hogy segítsenek biztosítani az élelmünket

További cikkeink a témában
Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés