Az új RS3 bemutatója még hátravan, de az Audi már leleplezte a versenyváltozatát, amivel a túraautó-bajnokságokban sikeres elődje nyomdokain járnának.

Ha követed a túraautó-bajnokságokat, akkor tudod, hogy az Audi versenyautója is állandó résztvevője, és a német gyártó azt is elárulta, hogy az RS3 az előző négy évben összesen 1051 futamon indult világszerte, amiből 764-szer végzett a dobogón és 279 győzelmet aratott – tehát minden negyedik versenyt megnyerte –, és 16 bajnoki címhez segítette a pilótáit.

Az elődjéhez hasonlóan az új RS3 LMS is a lépcsőshátú modellből épül, aminek kedvezőbb a légellenállása,

és az Audi ezúttal is alaposan kiszélesítette a szériakarosszériát. Az utcai modell bemutatója még hátravan, de szinte biztos, hogy továbbra is a 2,5 literes, öthengeres turbós motorral szereli az Audi, legalább 400 lóerős teljesítménnyel.

A túraautó-bajnokságok szabályai szerint az RS3 LMS egy kétliteres, négyhengeres motort kap, a teljesítménye 340 lóerő,

a maximum nyomatéka 420 Nm. Szintén a szabályok szerint nem összkerekes, hanem elsőkerék-hajtású lett, de ezzel is 4,5 másodperc alatt van százon. A formája pedig brutális, alig várjuk, hogy élesben is megmutassa, mire képes.