Joan Mir 2020 MotoGP-világbajnoka.

Az utolsó előtti futamon, a második valenciai versenyen Joan Mir bebiztosította a világbajnoki címét.

A spanyol motoros egy héttel ezelőtt megnyerte karrierje első futamát a királykategóriában, a mostani verseny nem róla szólt, de a hetedik hely is elég volt, hogy matematikailag eldőljön a világbajnokság.

A verseny egészen az utolsó körig szoros volt, Morbidelli és Miller harcolt, elsőként a yamahás ért célba, Miller szerezte meg a második, Espargaró a harmadik helyet.

A 23 éves Mir tavaly mutatkozott be a MotoGP-ben, 2017-ben Moto3-ban nyerte meg a bajnokságot. Kiegyensúlyozott teljesítményének köszönhetően lett bajnok, hétszer végzett a legjobb háromban.

null

? @JoanMirOfficial IS YOUR 2020 #MotoGP WORLD CHAMPION!!! ?Congratulations Joan!! ???#M1R pic.twitter.com/jXRpdKbqH3

null

From outside bet to WORLD CHAMPION! ?The #1 proudly emblazoned on both @JoanMirOfficial and his Suzuki! ?#M1R | #ValenciaGP ? pic.twitter.com/1M7CzDIgq4

A Suzuki meg legutóbb 2000-ben volt bajnok, akkor Kenny Roberts Jr. végzett első helyen a bajnokságban.