Nem mostanában fogsz ilyen dobogót látni.

Óriási meglepetés született az Olasz Nagydíjon:

Monzában Pierre Gasly (AlphaTauri) élete első futamgyőzelmét aratta*, a második helyre Carlos Sainz Jr. (McLaren) jött be, a harmadik pedig Lance Stroll (Racing Point) lett.

* Olivier Panis 1996-os Monacói Nagydíj-győzelme óta Gasly az első francia nemzetiségű pilóta, aki F1-es futamot nyert.

Ehhez persze egész sok dolog kellett, például az, hogy...

• a 20. körben Kevin Magnussen autója meghibásodott és a célegyenesre fordító kanyarban a pálya szélén állt meg. Beküldték a biztonsági autót és mivel túlságosan veszélyesnek találták a mentési körülményeket, lezárták a boxutcát,
  • ám az élen autózó Lewis Hamilton és Antonio Giovinazzi figyelmetlenségből mégis behajtott oda, így mindkét pilóta 10 másodperces stop-and-gó büntetést kapott.
  • A 26. körben Charles Leclerc vágódott a gumifalba, szerencsére a Ferrari pilótája egy karcolás nélkül megúszta a balesete, de piros zászlóval félbeszakították a futamot:

Sebastian Vettel már a 6. körben kiesett, így a Ferrari zsinórban második futamán nem szerzett pontot.

• A versenyt állórajttal indították újra, Hamilton pedig az első adandó lehetőségnél a boxba hajtott, hogy letöltse időbüntetését – a brit az utolsó, 17. helyre jött vissza, ezzel pedig bukta is a futamgyőzelmet, de pontszerző helyre így is odaért, a 7. lett.
  • A 31. körben Max Verstappen műszaki hiba miatt kénytelen volt feladni a versenyt.