Kimi Räikkönen a szezon végén visszavonul a Formula–1-es versenyzéstől, és talán ebből az alkalomból eladósorba került az egykori McLaren-Mercedese, amit a kétezres évek elején hajtott.

Räikkönen nélkül már nem lesz ugyanaz a Formula–1, mint eddig, és a két évtizedes pályafutásának gyönyörű emlékét vihette haza valaki, amikor lecsapott az RM Sotheby’s svájci aukcióján a Jégember egykori McLaren-Mercedesére. Arról az MP4-17-ről van szó, amit 2002-ben mutattak be, és ami összesen 12 nagydíjon állt rajthoz a száguldó cirkuszban.

A 2002-es szezonra tervezett versenyautó aerodinamikáját a McLaren újonnan elkészült szélcsatornájában tesztelték,

a 3 literes V10-es Mercedes-motort pedig továbbfejlesztették, amivel 845 lóerős teljesítményt adott le 18 500-as fordulatszámon.

Az MP4-17 már a hatodik autó volt, ami az 1997-ben bevezetett West-színeket viselte.

A képeken látható 06-os számú példány a szezon első három futamán még tartalékautó volt, de a júniusi Európa Nagydíjon

a Nürburgringen mindjárt a harmadik helyen ért vele célba Räikkönen, Schumacher és Barrichello mögött.

A Francia Nagydíjon pedig Kimi egyenesen a szezon legjobb McLaren-eredményét szállította a második helyezésével.

A csapat abban az évben egy monacói győzelemmel és tíz dobogós helyezéssel a konstruktőrök között a harmadik helyen zárt

a Ferrari és a Williams-BMW mögött. 2003-ra ezt az autót is átépítették, és David Coulthard is rajthoz állt vele, az Ausztrál Nagydíjat meg is nyerte. A McLaren abban az évben is harmadik lett, de már csak két ponttal maradt le a Williams mögött.

A pályafutása végével, 12 futam után az autót visszaépítették az eredeti 2002-es konfigurációjára, ebben az állapotában került az RM Sotheby’s aukciójára, ahol gazdára is talált.

A vevője szép összeget, csaknem kétmillió frankot adott érte, azaz 650 millió forintnak megfelelő összegért vihette haza Räikkönen pályafutásának kivételes emlékét.