Rekorddöntéssel vezeti be új sportos modelljét a Škoda, még ha elsőre nem is gondolnád, hogy egy Kodiaq a Nürburgringre való. Az RS változat egyik prototípusát Sabine Schmitz kezébe adták, aki mindent megtett, hogy jó köridőt érjen el vele.

Nem az abszolút rekordra tört a Škoda a Nordschleifén, de így is jól mutatja a szándékot, hogy a Kodiaq RS változatát sportosabbnak szánják a többinél. A méretes családi SUV-t ugyanis a Passatból ismert kétliteres biturbó dízelmotorral szerelték fel, ami 239 lóerőre képes, és az ígéretek szerint a hangját is igyekeztek sportosabbra szabni.

A pályarajz-mintát viselő prototípust pedig Sabine Schmitz kezébe adták, aki nemcsak az egyetlen női pilóta, aki nyerni tudott a 24 órás versenyen a Nürburgringen, de már legalább 30 ezer kört tett meg a legendás pályán, így nála jobban kevesen ismerik azt. A Škoda célja az volt, hogy Sabine rekordot döntsön a még be sem mutatott Kodiaqkal.

A célvonalon végül 200 km/órával haladt át, a körideje pedig 9 perc 29,84 másodperc lett, ami elsőre nem hangzik valami jól, de a Škoda nem is az abszolút elsőségért indult, egy dízel szabadidő-autóval nem is lett volna értelme. Az októberben bemutatkozó Kodiaq RS azonban így is a leggyorsabb hétüléses SUV-nek számít a Nürburgringen.