Nem született meglepetés a Spanyol Nagydíjon, ahol a brit Michael Schumacher rekordját adta át a múltnak.

Lewis Hamilton idénybeli negyedik, pályafutása 88. győzelmét szerezte a szezon hatodik versenyén, a Spanyol Nagydíjon. A brit végig az élen autózott, sikere egy percig nem forgott veszélyben. Másodikként Max Verstappen ért célba a Red Bulljával, a harmadik pedig Valtteri Bottas lett, aki ha nem rontja el a rajtját, ki tudja, mire lett volna képes*:

Hamilton győzelme egyben azt is jelenti, hogy sporttörténelmet írt, nála ugyanis egy F1-es versenyző sem állhatott többször dobogóra, 156-szor – Michael Schumacher rekordját adta át a múltnak (155).

A Ferrari ma sem zárt jó napot, Charles Leclerc kiesett, miután motorja megadta magát a 38. körben, és bár Sebastian Vettel a 11. helyről rajtolva nagyot ment és a hetedik helyen végzett – ami egyébként a szezonbeli második legjobb eredménye a Magyar Nagydíjon elért hatodik helye után –, ez azért a nagy múltú istállótól nagyon kevés. Persze ettől függetlenül a német minden elismerést megérdemel.