Óriási szerencse, hogy nem lett ebből nagyobb baj. Hétvégén jön az Olasz Nagydíj, ezért nosztalgiázunk.

Az akkor még ferraris Sebastian Vettel a 2019-es monzai futam 7. körében elfékezte magát az Ascari kanyarban, autója megpörgött és a fűre kényszerült. Majd a német a pályára való visszatérés során nem volt figyelmes, és összeütközött Lance Stroll-lal, aki így megcsúszott, ám ő sem kellő körültekintéssel tért vissza, és majdnem nekiment Pierre Gaslynak – nem sokon múlt, hogy a francia a gumifalban kössön ki, kavicságy így is jutott neki.

Vettel és Stroll manőverét is vizsgálat alá vonták veszélyes visszatérés címszó alatt, előbbi 10 másodperces stop-and-gót kapott, míg utóbbira bokszáthajtásos büntetést róttak ki. Előbbi végül a 13. helyen ért célba, utóbbi pedig a 12. lett.