Kis lakás? Nagyobb? Olcsó családi ház? Kastély? Bevásárlóközpont? Hát nem.

A garázshelyek és parkolóhelyek árának-bérleti díjának emelkedésére számít az OTP Jelzálogbank, méghozzá az inflációt jóval meghaladó, hét–nyolc százalékos mértékben. Ennek legfőbb oka a fizetőövezetek kiterjesztése, a befektetési forma előnye pedig, hogy egy lakóingatlanhoz képest jóval olcsóbbak a garázsok és kocsibeállók, miközben értékükhöz képest magasabb áron lehet kiadni őket, mint a lakásokat.

Valkó Dávid vezető elemző szerint Bel-Budán és a pesti belvárosban kb. 25–38 ezer, a külsőbb kerületekben pedig 15–25 ezer forintért lehet teremgarázshelyet kiadni, sőt, a belső kerületekben az sem ritka, hogy a tulaj és a bérlő megosztva használja a beállót, előbbi éjjel, a közelben dolgozó bérlő pedig munkaidőben.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal tranzakciós adatbázisa alapján Budapesten az I. kerületben a legdrágábbak a garázsok (2,9 millió forint), a II., VI., VII., XII. kerületben 2,2–2,5 millió forint az átlagár, de a XVIII. kerületben átlagosan 800 ezerért lehet garázst venni. A megyeszékhelyek közül Miskolcon adták el legdrágábban, átlagosan 1,7 millió forintért a garázsokat.

(Fotó: Exotic Car Life)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Több százezer horgászfelszerelés is lehet a magyarországi vizekben

További cikkeink a témában