Amatőrtől a profi kerékpárosig szinte mindenki rákényszerül, hogy az őszi-téli időszakot a nappaliban vészelje át. A szobakerékpárt majd akkor vedd elő, ha közelít a nyugdíj, a tuti választás a széles ár- és tudástartományban elérhető görgő.

Ne ijedj meg, ha görgő használatára kényszerülsz, bőven nem igaz, hogy a görgőzés csak az amatőrök fegyvere a tél ellen.

Egy középprofi görgővel simán teljesítheted a heti edzéscéljaidat. Merthogy

  • saját kerékpárodat használhatod, nem kell új eszközt megszokni
  • nem foglal sok helyet
  • harmincezertől a félmillióig széles a választék
  • virtuális versenyeken egymás ellen is csapathatjátok

A szabadgörgő a legtermészetesebb élményt adja

Ez a keretre szerelt három kúpos Tacx Antares görgővel felépített szerkezet feladja a leckét első használat előtt. Érdemes két ajtófélfa közé betámasztva megtenni az első tekeréseket, és az se baj, ha valaki felügyel rád, míg beletalálsz a ritmusba. Ha megvan az érzés, akkor nagyon természetes kerékpározási élményt kapsz, enyhén imbolygó mozgással. Ezeknek a szerkezeteknek az egyszerűségükből fakad a hátrányuk is: az ellenállást nem lehet állítani, csak a kerékpár váltójával, illetve csak akkor adnak visszajelzést a sebességről és a teljesítményről, ha szenzorokkal bővíted a kerékpárt. Profik is előszeretettel használják például verseny előtti bemelegítésre.

A mágnesfékes görgő a belépőszint

Ez az In'ride 100 néhány tízezresért elérhető szerkezet bőven elég neked, ha csak ismerkedni szeretnél a görgőzéssel. Előnye, hogy egyszerűen rögzíthető rajta a kerékpár, és egy kapcsoló segítségével állítható az ellenállás (illetve a váltóval, ha a max fokozat nem lenne elég). Ezek a görgők is okosíthatók, de olyan pontos mérési eredményre ne számíts, mint a drágább változatoknál.

A virtuális versenyzésre használható görgő lesz a legjobb barátod

 

A Tacx Flow 100 ezer forint feletti ára már bőven ad plusz szolgáltatásokat is. Konnektorra kell csatlakoztatni, és mehet az edzés. A program az edzéstervnek megfelelően állítja a nehézségi fokozatot, az ellenállást, a hegymenetet, neked nincs más dolgod, csak maxra járatni a combjaidat. A csomag része a Zwift próbaverziója, amiben egymás ellen is mehet a virtuális verseny, illetve a Strava összeköttetés is működik, nem kell félned, hogy téli szezonban nem tudsz sporttevékenységet megosztani.

És a kínálat csúcsán ott a direkt görgő

Közel félmillió forintért a csúcsok csúcsát jelenti ez a nagyon okos görgő. Tudása óriási, különböző terepviszonyokat tud szimulálni, földútra vagy macskakőre térve visszaadja az érzést, a kerékpár jobb-balra mozgását is tudja követni. Működése csendes és letisztult, nem fogja a szomszéd zokon venni, ha végig tolod a Vuelta-t. Hátránya a magas ár mellett az lehet a bonyolultabb szerelés, a hátsó kereket is hajtást gyakorlatilag a görgő helyettesíti. További info erre.

Ha kedved kaptál a görgőzéshez, még néhány jó tanács a végére:

  • ez inkább csak cáfolata a hiedelemnek, való igaz, hogy valamelyest csavarodik a bicaj a görgőben, de megfelelő rögzítésnél nem lesz baja a karbonváznak sem
  • egy szabadtéri másfél órás edzést simán kivált egy 45-50 perces beltéri (gondolj bele, az utcán simán tudsz tekerés nélkül haladni időnként, a görgőn sosincs lejtmenet)
  • a nyitott ablak vagy egy ventillátor mindig jó barátod lehet, a bentin bicajozásban meg lehet izzadni
  • a szőnyeg a zajvédelem miatt is jó barátod, és kulacs is legyen nálad mindig
  • ha unod a virtuális edzéseket, pakolj wc papír gurigákat a hátadra, és próbálj velük egyesúlyozni

A cikk elkészítésében együttműködő partnerünk volt a Decathlon.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Vajon ki a nap csaja Lady Gaga születésnapján?

Nézd meg az anyját, vedd el a lányát? Gracie édesanyja Penthouse-modell volt…

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés