Bár már bőven benne vagyunk a 2018–19-es síszezonban, a vége szerencsére még messze van, úgyhogy bőven van idő szervezni egy jó kis csúszást. De hol, milyen felszereléssel és mennyiért?

Mi ugyan évek óta járunk síelni, de mindig béreltük hozzá a szükséges felszerelést. Ez rövid távon egyszerűbb és olcsóbb megoldás, de vásárolni sok szempontból kedvezőbb lehet – olyannyira, hogy akár már a második alkalommal megtérülhet.

De a síelés nem csak a felszerelésről szól, van egy csomó kiegészítő is, és persze az sem mindegy, melyik országba, milyen pályára megyünk. Utánajártunk minden alapvető dolognak, és összeszedtünk egy csomó

nagyon kedvező megoldást a tökéletes síeléshez.

Kezdjük az alapoknál, vagyis a megfelelő öltözetnél!

A megfelelő aláöltözet nagyon fontos síelésnél, főleg ha a hegyre felérve zordabb időjárással találkozol, mint amire számítottál. Az aláöltözet segít melegen tartani a testedet, és nem jégkockaként fogsz délután becsúszni egy Hüttébe egy Jägerbombra.

Ebből a ruhadarabból mi mindenképpen újat ajánlunk, hiszen nem túl drága, viszont később több sportágnál is hasznos lehet. Találtunk is egy jó, új felsőt. Mellé pedig egy új alsót is.

Síruhákból van a legnagyobb kínálat a piacon, használtan és újonnan is több oldalnyi találatból lehet válogatni, komplett síruhát használtan már 15 ezer forint körül is találhatsz.

De ebből is jobban megéri talán egy új szettbe befektetni, azok közül is válogathatsz bőven, mi már 20 ezer forintért találtunk megfelelőt.

Sapka, sál, kesztyű

Valószínűleg itt van a legkönnyebb dolgod, mert az eddigi teleket is túl kellett valahogy élni, és egy síeléshez nincs feltétlenül szükség profi sapkára vagy sálra, a lényeg, hogy meleg legyen. Ha viselsz sísisakot, amit mi mindenképpen ajánlunk, akkor viszont figyelj, hogy ne macifej alakú, pompomos, szőrös sapkát vigyél magaddal, mert arra rohadt körülményes lesz feloperálni a sisakot.

Ha nincs ilyened, itt egy tipp. 

Ami egyel fontosabb, az a kesztyű. Mi általában két kesztyűt is magunkkal viszünk, hogy legyen váltás, ha havazás, esés után szükség lenne rá. Érdemes nem a legvékonyabb, kötött kesztyűt kiválasztani, mert az egy esés után vizes lesz, és egész napra szarul fogod érezni magad tőle.

Van, aki a „hivatalos” síkesztyűkre esküszik, erre gondolunk ittEz szerintünk inkább egyéni preferencia kérdése, bár kezdőként lehet, hogy okosabb ezt, a direkt síeléshez készített kesztyűt választani.

Ha pedig szeretnéd, hogy ne csak funkcionalitásban, hanem stílusban is profi legyél, akkor itt tudsz tovább tájékozódni.

A másik fontos összetevője egy jó síelésnek a megfelelő felszerelés. Itt merül fel igazán a kérdés, hogy használtan, újonnan vásárold össze ezeket, vagy esetleg bérelj.

A síléc szóra keresve a Jófogás több, mint 2500 találatot dobott, szóval kínálatból biztosan nincs hiány, csak győzz választani. Fontos, hogy más lécre lesz szükséged ha kezdő vagy, ha haladó, ha szűz hóban vagy jeges pályán síelnél stb. Ne felejtsd el figyelembe venni, hogy a magasságodhoz megfelelő sílécet válaszd.

Ha keveset használt a léc, a képeken is látható, hogy jó állapotban van, akkor jó bolt lehet lecsapni egy ilyenre. Vagy egy ilyenreDe újonnan is lehet már 70-80 ezer forint körül megfelelőket találniTényleg csak a pénztárcád szab határt.

Bakancsot eggyel nehezebb online vásárolni, érdemes olyan hirdetést keresni, ahol van lehetőséged személyes próbára, vagy esetleg visszaküldheted a cipőt, ha mégsem kényelmes. Viszont bőven van a neten kínálat használt síbakancsokból.

Mi mégis azt ajánljuk, hogy semmiképp ne ezen spórolj, a bakancsodon az egész síelésed kényelme és biztonsága múlhat. Az újakért sem kell rengeteg pénzt kiadnod, már tizenötezer forinttól találtunk megfelelőket.

A sisak szintén elengededhetetlen kellék,  hiszen mindenféle túlzás nélkül mondjuk, hogy életet menthet. Főleg, ha kicsit bevállalósabban síelsz, mint például  ő:

A sisakok nem drágák, így csak új, nem használt termékek közül keresgéltünk. A legjobb deal, mikor síszemüveggel együtt meg tudod venni, mint például itt.

Ha megvan minden létező felszerelésed, egy kérdés még mindig nyitva áll:

hová menj síelni?

Mi főként Ausztriát ajánljuk, mert elérhető közelségben van, és olyan síkomplexumok vannak, amik biztos, hogy mindenki tudásszintjét kielégítik.

Öt jó ok, hogy körülnézz kicsit Ausztriában

Karintiában jártunk, vagány dolgokat láttunk, és most elmondjuk Neked az út legjobb pillanatait, amiért bármikor visszamennénk.

Nézz körül akciók terén, sokszor le lehet csapni egy-egy kedvezményes csomagajánlatra, ahol a szállás árába a síbérlet -sokszor húzós- költségét is belefoglalják.

Itt például például különböző programok is beletartoznak az árba.

Összegyűjtöttük a Jófogás legjavát, nézd meg ezeket is:

Ha itt nem találod, amit keresel, akkor az valószínűleg nem is létezik

Nehezebb kitalálni, mi nincs a Jófogáson, mint azt, mi van. Nem létező dolgokból viszont nehezebb cikket készíteni, ezért abból válogattunk, ami van. Színes összeállítás következik.

A cikk elkészítésében együttműködő partnerünk volt a Jófogás.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

Új helyszínen kóstolhatsz rumot, whiskyt, gint a GoodSpirit show-ján

Ebben a sörfőzdében hamarosan koncerteket tarthatnak

További cikkeink a témában
Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?
Hirdetés