Van valami különös abban, amikor kínai gyári munkások a saját fajukra hajazó „emberszabásúakat” raknak össze holmi darabokból. Szexuális célokra. Tömegével. Persze, azt eddig is tudtuk, hogy ilyesmi létezik, de benézni a színfalak közé ugye mindig más.

S amikor több száz ilyen babát látsz – darabokban, összerakva vagy felakasztva – egy ilyen teremben, akkor talán óhatatlanul is eszedbe jut a Mátrix ominózus jelenete, amikor a gépek az embereket használták fel lényegében önös céljaikra. Persze, az más, hiszen mi érző-gondolkodó lények vagyunk. De mi a helyzet akkor, amikor már mesterséges intelligenciával (MI), vagy netán beprogramozott érzelmi világgal – netán öntudattal? – ruházzuk fel a tömeggyártásra tervezett babákat? Így már a történet bonyolódik, pedig a jövő kétségtelenül ebbe az irányba mutat.

Az egyik kínai városban, Talienben akad egy igen sikeres vállalkozás, amely nem más, mint egy szexbabagyár. Az Exdollban havonta 400 szexbabát gyártanak le, és többek között azért is olyan sikeres a cég, mert odafigyelnek a vevők igényeire. A megrendelők ugyanis személyre szabhatják termékeket, így többek között magasságukat, bőrtónusukat, mellméretüket, szem- és hajszínüket is megválaszthatják.

A cég azonban emelte a tétet, és az elmúlt években már több helyen is fejlesztés alatt álló MI-vel vértezné fel a szexkellékeket. És erre valószínűleg igény is támadna, hiszen mint tudjuk:

  • Közeli jövőnket már a mesterséges intelligencia, az 5G és a virtuálisvalóság fogja megalapozni, így idővel borítékolhatóan egyre több mechanikus és digitális eszközre lesz befolyással az MI térhódítása.
  • A világon többek között azért él több férfi, mint nő, mert a két extrasűrűn lakott ázsiai ország, India és Kína – többek között kulturális okok miatt – a férfiak javára borítja az egyensúlyt. Így ebben a két országban él a világ „összférfiplusszának” a háromnegyede, Kínára nézve pedig ez azt jelenti, hogy 33,6 millióval több férfi él, mint nő.

Így a konklúzió az, hogy biztosan akad olyan kínai férfi, aki nem talál párt magának – na meg ugye, ilyen tag amúgy is mindig akad. Az Exdoll így azt találta ki, hogy már nemcsak egyszerű szexbabákat gyártana, hanem lényegében olyan robotokat, amelyek részben átvennék az élettárs szerepét is.

A szexrobotokat – nevezzük őket Magdiknak – így többek között hangfelismerő és kommunikációs rendszerrel ruháznák fel, szép szemük világa és mimikájuk is élethűbb lenne, és wifikapcsolaton keresztül egy okostelefonos applikáció segítségével is rávehetjük a házimunkára, zenelejátszásra, beszélgetésre, vagy akár a szopásra.

Így az Exdoll robotjai lényegében egyfajta lépegető digitális asszisztensekké válnak, akik ugye gombnyomásra akár szét is teszik nekünk a lábukat. A digitális élettársak piacra dobásának viszont viszont komoly humánetikai következményei is lehetnek – plusz 33,6 millióval több kínai férfi ide vagy oda –, és nem biztos, hogy a magányos férfiszívre ez gyakorolja majd hosszú távon a legjobb hatást:

Szerintünk kicsit rémisztő ez az orálisan túlmotivált szexrobot

Az élmény a gyártó szerint egyedülálló, a robot pedig messze lepipálja a konkurenciát (is).

(via)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tíz éve feltöltött egy fürdőszobai szelfit, most 475 ezer követője van

További cikkeink a témában