A Player szubjektíven összeválogatta az NB I legszebb góljait 2013-ból. Neked melyik tetszett a leginkább?

Zoran Zeljkovic

A tavaszi első játéknapon, márciusban a Pécs–MTK-meccs hetedik percében állt a labda mögé Zeljkovic, a pécsiek ballábas szlovén védője. Az azóta már nem Baranyában focizó bekk hatalmas gólt csavart a kék-fehérek kapujába. A gól nem volt felesleges, hiszen a Pécs végül nyert is 2–1-re.

Somalia

A magyar derbin gólt lőni eleve frenetikus érzés lehet, ha a hazai pályán játszó együttes szerzi, még nagyobb az öröm, ha pedig akkora dugót akaszt a gyűlölt ellenfél kapujába, mint a fradista Somalia, felrobban a stadion. És felkerül a legszebb gólok listájára. A márciusi, utolsó régi Albert-stadionos FTC–Újpest-meccs végül 2–1-re végződött, a győztes találatot Vladan Csukics az utolsó percben lőtte.

Kleinheisler László

Elég jól indult az újonc Kleinheisler szezonja, a középpályás élete első Videoton-meccsének 25. percében meseszép gólt szerzett. A jobb oldalon indult el a fiatal tehetség, öt–hat szombathelyit lerázott, majd teljesen váratlanul, ütemtelenül spiccelt egyet jobbal. Rózsa kapus is csak szemmel kísérte a lövést.

Fröhlich Roland

Ugyan nagyon simán kikapott a Pécs Fehérváron augusztusban, ám az év egyik legszebb gólját mégis pécsi játékos szerezte: Fröhlich Roland hatalmas bombát küldött kapásból a kapura, mellyel még vezetett a vendégcsapat. A vége viszont 5–1 lett a Videotonnak, könnyedén kihasználták a kettős emberelőnyt a fehérváriak.

Pölöskei Zsolt

Az MTK ugyan rémesen szerepel a 2013–2014-es bajnokságban, ám a Liverpoolt is megjárt 22 éves Pölöskei nem fut rossz idényt, stabil kezdő lett a középpályán, ráadásul magyar szinten tényleg ritka jó rúgótechnikája van. És lövőereje is. A Diósgyőr elleni 2–2-es meccsen például akkora gólt rúgott, hogy majdnem feldőlt a kapu.

A következő oldalon még 5 csodás gól vár rád!

Korhut Mihány

Amikor beindul a balbunkó. Korhut a Kecskemét ellen indult meg a bal oldalon, átszlalomozott a fél csapaton, majd középre sodródva, jobbal, vagyis a rosszabbik lábával bevágta. Ez volt a Loki harmadik gólja, 3–0-ra nyert a KTE pályáján.

Ulysse Diallo

A Fradi mali légiósa hihetetlenül atletikus, nagyon komoly a súlypontemelkedése, ezért elég jól és hatékonyan fejel, de van még egy specialitása: az ollózás. Igen gyakran megpróbálja, és az ősszel kétszer be is jött, a szebbik, a Tatabánya elleni pedig jó eséllyel indul a legszebb gólok versenyében. Még akkor is, ha nem bajnoki, hanem Ligakupa-meccsen szerezte.

Arturo Álvarez

A houstoni születésű hondurasi támadónál alig akad ügyesebb, technikásabb labdarúgó a magyar bajnokságban, ám eddig mégsem mutatott túl sokat. Álvareznek mindössze két gólja van az ősszel, ám az egyik, a Puskás Akadémia elleni egészen pazarra sikerült. Egy gyors kontra után bal küllővel lőtte ki a hosszút.

Haraszti Zsolt

Nem csak Zeljkovic tud szabadrúgásból hatalmas gólt lőni, hanem a Puskás Akadémia szélsője, Haraszti Zsolt is. A Kecskemét ellen jó huszonöt méterre a kaputól, középen kapott szabadot a felcsúti együttes. Haraszti pedig jobbal úgy csavart Antal kapujába, hogy a colos kapusnak sansza nem volt odaérni.

Simon Attila

A Paks csatára elképesztő mennyiségben kezdte el termelni a gólokat az idény kezdetén, három kör után hat strigula figyelt a neve mellett, mégis az utolsó lett a legszebb. A Pécs ellen ugyanis egy ügyes kis sarkazással juttatta a kapuba a labdát. Egy pontot ért a mozdulat, mert a PMFC egyenlíteni tudott.