A MU és a Hannover két-, a Fradi és a Man. City egygólos hátrányból nyert, a Barca három percre elaludt, miközben Taison K.O.-, Pellè pedig villámgólt lőtt az őrült hétvégén. 45. hét.

A legnagyobb gól

A Metaliszt Harkiv–Rosenborg Európa-liga-meccsen született a hét (év?) gólja, a hazaiak támadója, Taison van bastenes löketéhez hasonlót nagyon ritkán látni. Talán a holland zseni óta nem is nagyon. A 24 éves brazil a negyedik percben lendítette meg a jobbost... a többit meg érdemes megnézni!

A legnagyobb gólvágó

Maradjunk még az El-nél, érdemes. A Napoli uruguayi csatára, Edinson Cavani félelmetesen gólérzékeny, nem hiába tolnak félévente nagyon sok nullát tartalmazó csekkeket a csapat elnökének orra alá a szemérmetlenül gazdag klubok. Cavani most a Dnipro ellen mutatta meg, mit tud, az ő mesternégyesével (!) nyert az olasz együttes. Három Európa-liga-meccsen öt gólnál jár, a bajnokságban pedig tíz találkozón nyolcszor volt eredményes, a Serie A-ban most a Genoának lőtt egyet egy őrült meccsen (2–4).

A legnagyobb fordítás itthon

A Fradi nagyon sok pontot hullajtott már az utolsó percekben, a 44. héten például az MTK pályáján kapott ki a 90. perc letelte után. Most valamit visszakapott az FTC, mert a Debrecen ellen a rendes játékidő utolsó percében szerzett tizenegyesgóllal győzött. Tegyük hozzá, megérdemelten, a tizedik percben szerzett Coulibaly-gól után végig jobbak voltak Józsiék, és sokat tettek a sikerért. Összejött a fordítás.

A legnagyobb fordítások külföldön

A Manchester United rákapott a nagy fordítás ízére, bár gyaníthatóan eltekintenének ennek kóstolgatásától a "vörös ördögök". A Sporting Braga elleni hazai Bajnokok Ligája-mérkőzésen 0–2, a portugáliai meccsen 0–1 után lőttek hármat Ferguson legényei, most a 0–2-es verziót játszották meg az Aston Villa ellen. A kétgólos hátrányból-fordítás nagymestere Javier "Chicharito" Hernández, aki a Bragának és most a Villának is kétszer köszönt be.

A Manchester City csak 0–1-ről állt fel, Sergio Agüero és Edin Džeko góljával fordított a címvédő, és 2–1-re nyert. A bosnyák center a 88. percben szerezte a három pontot érő találatot.

A VfB Stuttgart, vagyis Hajnal Tamás együttese a Hannovert, vagyis Huszti Szabolcs brigádját fogadta – és kegyetlen vendéglátónak bizonyult, az 57. percig... Addig ugyanis 2–0-ra vezettek a svábok, sima hazai siker nézett ki. És ekkor elindult a Hannover-henger, zsinórban négy vendéggól született, így végül simán, 4–2-re győzött a szünetben lecserélt Huszti csapata. Hajnal az utolsó negyedórában játszott.

A leggyorsabb gól

Graziano Pellè kettővel korábbi hétvégén, a 43.-on a legszebb gól kategóriában végzett az élen, most övé a leggyorsabb találat. Az olasz származású Feyenoord-csatár a Roda elleni bajnoki huszadik másodpercében lőtt a ficakba – mellesleg ezzel a dugóval is nevezhetne a hét a góljára, ha Taison lába nem sült volna el.

A legmozgalmasabb rangadó

A hétvége egyik legmozgalmasabb ütközete a Lazio–Roma volt. A római derbin volt minden, mint egy jóféle búcsúban, a Roma vezetőgóljára hárommal válaszoltak a kékek, eközben akadt két kiállítás is, majd a 86. percben Miralem Pjanić is húzott egy cetlit a legszebb gól kategóriában: szabadrúgásból majdnem a félpályáról lőtt a Roma kapujába (4:07-től).

A legnagyobb bealvás

A Barcelona elég gyorsan lerendezte soros bajnokiját, Mallorcán Xavi, Messi és Tello is betalált az első félidőben, már csak a gólkülönbség maradt a kérdés. Gondolták a katalánok, akik a második félidőre nem jöttek ki – az 55. és az 58. percben kaptak is egy-egy gólt. Ez felért egy reggeli erős eszpresszóval, úgyhogy megrázta magát a Barca, tizenkét perc múlva Leo Messi akkora gólt akasztott a jobb felsőbe, hogy majdnem feldőlt a kapu. A vége 2–4 lett. Apropó, Messi: a Bolha ezzel a duplával 76 találatnál jár 2012-ben, így megelőzte Pelét az egy naptári évben lőtt gólok számát illetően. Az abszolút rekord 85, amit Gerd Müller ért el még 1972-ben – sanszos, hogy meg vannak számlálva a csúcs napjai (hetei).