Remekül kontrázó Haladás, hármat vágó világklasszisok, megajándékozott Chelsea, csúcsdöntő Bayern, többsarkos gól és bénázó védelmek.

A legnagyobb rangadók

Noha a Manchester United pocsékul szerepel a Premier League-ben, a forduló előtt már nyolc pont volt a hátránya az Arsenallal szemben, azért a két csapat meccse elég nagy rangadó. Pláne így, hogy a londoniak vezetik a bajnokságot. De már csak öt pont a fórjuk a vörös ördögökkel szemben, miután hazai pályán 1–0-ra legyőzte az MU a listavezető Arsenalt. A gólt az Robin van Persie szerezte, aki épp a mostani ellenféltől jött. És a holland támadó – a szokásokkal ellentétben – egyáltalán nem is rejtette véka alá örömét.

A Serie A-ban is rendeztek rangadót, a címvédő Juventus az ezüstérmes Napolit fogadta. És meglepően simán elverte, 3–0-val küldték haza Pirlóék a kékeket. Fernando Llorente már a második percben vezetést szerzett a Juvének, aztán a meccs végén Andrea Pirlo és Paul Pogba is betalált. Angelo Ogbonna kiállítása már nem volt döntő.

A legjobbak

A Real Madrid egy másik spanyol BL-szereplővel, a Real Sociedaddal meccselt, és Cristiano Ronaldo három találatával és egy gólpasszával nagyon könnyedén, 5–1-re győzött. A portugál támadó már 16 gólnál jár a bajnokságban, a baszkok ellen gólt szerzett akcióból, tizenegyesből és szabadrúgásból is. Ja és emellett már lőtt nyolcat a Bajnokok Ligájában is, Blatter beszólása óta rátett még egy lapáttal Cé.

Előbb egy jobb oldali beadást belsőzött a kapuba, majd tizenegyesből lőtt higgadtan gólt, végül az ötösön emelkedett mindenki fölé és bólintott a kapu közepébe – Zlatan Ibrahimovic is mesterhármast ért el. Ronaldóval ellentétben csapata mindhárom gólját ő szerezte, ezzel nyert a PSG 3–1-re. A svéd hetet (az Anderlechtnek egy meccsen négyet), vagyis eggyel kevesebbet rúgott a BL-ben, ők ketten most pazar formát futnak.

A legigazságtalanabb

A Chelsea a 96. percben kapott egy teljesen kamu büntetőt, amit Eden Hazard belőtt, és ezzel tartott otthon egy pontocskát a West Bromwich ellen (2–2).

A leghosszabb sorozat

A Bayern München Boateng, Ribéry és Müller góljaival 3–0-ra legyőzte az Augsburgot, így sorozatban a 37. bajnokiján maradt veretlen, ami új Bundesliga-rekord. Mellesleg már négy pont előnnyel vezet a bajnokságban a Wolfsburgban veszítő Dortmund előtt.

A legrosszabb védelmek

Furcsa ezt a Roma kapcsán leírni, amely tizenkét forduló alatt mindössze harmadik gólját kapta, ám ha megnézed a 94. percben összeszerencsétlenkedett, két pont mínuszt jelentő találatot, megérted. De a Sassuolo talán megérdemelte a szerencsét, mert az a gól is peches volt, amit ők kaptak.

A legszebb gól

A cseh bajnokságban rendezett Mladá Boleslav–Viktoria Plzen meccs negyedik percében vezetést szerzett a hazai gárda a BL-ben szereplő Plzen ellen. Nem is akármilyen góllal, kétszer is sarokkal továbbították a labdát a Mladá játékosai, másodszor Martin Nespor, aki a gólt rúgta.

A legnagyobb meglepetés?

A szerepléseket, a tabellát és úgy általában a teljesítményeket vizsgálva (a Fradiét már elemeztük is) nem számít feltétlenül hatalmas meglepetésnek a Ferencváros hazai veresége az idén nagyszerű Haladás ellen, ám a múlt heti sima miskolci Fradi-siker fényében mégis. Bödéék 4–1-re nyertek a Diósgyőr ellen, erre most hazai pályán beleszaladtak egy háromgólos verésbe. A Fradi és a Haladás esetében is hatványozottan fontos, ki szerzi az első gólt a meccsen, ezért is volt döntő, hogy nem fújták be a Böde elleni nyilvánvaló szabálytalanságot a 41. másodpercben. Tíz perc múlva meg már a Hali vezetett. És végül nyert is.

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?