Tisza-tó, kilátó, remek minőségű út, gyönyörű látvány. Mi kell még?

Az Év Kerékpárútja pályázatán 11 útvonal került be a döntőbe, a szavazatok alapján a győztes a Poroszló–Tiszafüred kerékpárút lett. Lájkok tekintetében így alakult ki a dobogó végső sorrendje:

• Poroszló–Tiszafüred kerékpárút: 2976
  • Deseda-tó kerékpáros kör: 2880
  • Oroszlány–Tatabánya kerékpárút: 892

Nagy meglepetés egyébként nem született, mivel 2020-ban az ország egyik legnépszerűbb biciklis úti célja volt a Poroszló–Tiszafüred szakasz, tavaly közel 100 ezer kerékpáros látogatott el a térségbe.

Megéri tekerni

Nem véletlen nyert a Poroszló-Tiszafüred kerékpárút, talán ez a szakasz Magyarország leglátványosabb kerékpáros építménye. A szakaszon található egy biciklis kilátó, ahova fel lehet tekerni, és egy Tisza-tavon átívelő hídszakasz. A tavaly nyáron átadott 6,5 km-es biciklis szakasz el van választva az autóforgalomtól, így teljes biztonságban tekerhetünk át a tó fölött. Ezzel a híddal egyébként teljessé vált a kis Tisza-tó kör, aki ellátogat a térségbe, lényegében megállás nélkül körbetekerheti a tavat.

Az útvonal egyébként nem nehéz, egy kis felkészültséggel könnyedén körbe tudják tekerni a kezdő bringások is.

Akik úgy érzik, hogy még nem állnak készen erre a távra, csatlakozhatnak a Hortobágyi Nemzeti Park e-kerékpáros túráihoz, amelyek a járványügyi helyzet elmúltával indulnak. Az e-bike-ok, ahogy a nevük is mutatja: elektromos rásegítéssel működnek, vagyis a kevésbé edzettek is megtapasztalhatják, milyen megkerülni a gyönyörű Tisza-tavat.