De miért jó ez nekünk?

Aki ismeri az osztrák, de már tiszteletbeli magyar Ripoff Raskolnikov munkásságát, az úgyis ott lesz a Müpában március 12-én, de aki még nem, annak tartunk egy kis gyorstalpalót. Ez a fazon úgy van hatással a magyar zene alakulására, hogy többnyire észre sem veszed, mégis olyanok hivatkoznak rá, mint a Quimby, Frenk vagy Ferenczi György, Ian Siegal pedig több dalát is feldolgozta. Ez azért meglehetősen nagy dolog.

Ripoff mindig szövegcentrikus zenéket ír, mert példaképei, Tom Waits és Bob Dylan is hasonlóan gondolkodnak, imádja például, ahogy Johni Mitchell Shadows and Light-albuma felépül, ahogy a bivalyerős szövegekre profi zenészek improvizálnak. Ennek ellenére ő inkább úgy ír dalokat, hogy először az akkordmenetet pattintja össze, majd arra írja a szövegeket, de a végeredmény erős lesz, és ez a lényeg.

Raskolnikov most a Müpában lép fel barátaival, többek között azzal a Szergej Voronovval, aki Keith Richards jó barátja, annyira, hogy még Richards lemezén, a Talk Is Cheapen is játszik. Jön majd Frenk is, akivel a Braindogsban is együtt zenél, és ott lesz Tóth Sándor, aki már a Ripoff Raskolnikov Band legutóbbi lemezén is játszott. 2019. március 12.-én kedden este nyolctól indul a melankolikus buli a Müpa Fesztivál Színházában, ha esetleg meg is hallgatnál valamit a buli előtt, akkor csak tessék, segítünk benne.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

A Metallica frontemberének középső ujját egy olyan tetkó díszíti, amit Lemmy Kilmister hamvaival kevert tintával varrtak

További cikkeink a témában