A Better Call Sault 6,9 millióan nézték tévén a tengerentúlon és ezzel rekordot állított fel. Elmondjuk, milyen a széria.

Nem vagyunk meglepődve,

hogy a Better Call Saul ilyen jól nyitott, hiszen minden idők egyik legjobb sorozata, a Breaking Bed öt évaddal ágyazott meg neki, így aki odavolt Heisenberg és Jessie kalandjaiért, azok jó eséllyel ott kuporogtak a tévéképernyők előtt. Nem kérdés, hogy akkor is rengetegen odakapacsoltak volna a sorozatra, ha Vince Gilliganék egy akváriumot mutatnak benne unottan úszkáló halakkal, mert Breaking Bad. Csakhogy nem ennyiről van szó, ugyanis ez a sorozat megfelel az előzetes várakozásoknak. Mit megfelel? Atomjó.

– Kicsit félek tőle –

mondta egy Breaking Bad-fanatikus barátom, ami rámutatott arra, hogyan várják az igazán fanatikus Walter White mániások az albuquerquei zugügyvéd kalandjait. Biztosan lesznek szélsőséges BB-fanok, akiknek ez sem lesz jó, holott a Better Call Saul kb. ugyanabban a magasságban folytatja már az első epizóddal, ahol a BB ötödik évadja véget ért. És az magasan van, nagyon magasan. Az atmoszféra, képi világ, a tempó, a dialógusok, a cselekmény, a karakterek – a jó öreg Breaking Bad – persze a kedvenc drogbáró-kémikusunk, és minden idők egyik legszerencsétlenebb dealere nélkül.

Bob Odenkirk remek, nem kizárt, hogy hasonló grandiózus metamorfózisnak leszünk szemtanúi, mint amikor Walter White kémiatanár átalakult a birodalombizniszben érdekelt Heisenberggé. A Hálózat című filmből vett monológ az első részben igazi mágia (A trailerben 1:01-nél)

Ez egy előzménysorozat,

azaz évekkel vagyunk Walter White feltűnés előtt. Saul Goodmant még James McGillnek hívják, és messze nem az a sikeres védőügyvéd, akinek megismertük. Nincsenek óriásplakátok, tévéreklámok, nincs meg a gyilkos szlogen. Mindezek ellenére felbukkan pár ismerős arc a jövőből. Spojlerezni nem akarunk, de már az első részben visszaköszön két jól ismert figura a Breaking Badből, az egyikőjük a kőkemény Mike Ehrmantraut, (mint parkolóőr), a másik Tuco Salamanca, aki ugyanaz a pszichopata erőszakos állat, akit a BB-ben alakított. A cselekmény a hagyományoknak megfelelő képlet szerint halad: a szereplő eltervez valamit, ami vakvágányra csúszik, és ennek következtében egy körömrágósan lehetetlen helyzetben találja magát, ahol az élete a tét.

Az elmúlt öt-tíz évben

a televízió valóban aranykorát éri, a mozi ehhez képest Birdmanestől, Whiplashestől is unalmas, és a jó hír, hogy a Better Call Saul első két részét látva kijelenthető, hogy az aranykor nem ért véget, hanem gőzerővel folytatódik. Isten áldja Vince Gilligant.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tíz film, amit bármikor, bármennyiszer újra tudunk nézni

Versengés helyett összeáll a három nagy streamingszolgáltató a Netflix ellen

A 84 éves Chuck Norris mindenkit felpörgőrúg a Napba új filmje előzetesében

További cikkeink a témában