Kell-e a régi kedvenceinkből élőszereplős film? Dehogy kell! Mégis megkapod. És ha megnézted, nem örültél neki. Íme a tíz legrosszabb felélesztett rajzfilmhős.

  1. 10 / 10

    Garfield

    Az, hogy Jim Davis kultikus, szarkasztikus macskájából film készült, önmagában még nem probléma. Lehetett volna ezt jól is csinálni. Mondjuk ha egy kicsit közelebbről megnéznek egy Garfield-képregényt, vagy a belőlük készült rajzfilmet, és rájönnek, hogy a főhősnek bizony komoly stílusjegyei vannak, Ubul szerepére pedig nem castingolnak be egy utcán lődörgő kutyát. Az eredeti művek vaskos humorát csak pillanatokra idéző hollywoodi hígtrágya még folytatást is kapott, a pénz beszélt. Bill Murray, azaz Garfield hangja csak azért vett részt a produkcióban, mert azt hitte, a forgatókönyv részben a Coen-tesók egyikének, Joelnek munkája. De volt ott még egy H betű, Bill. Joel Cohen az ember. Szívás.

  2. 9 / 10

    Alvin és a Mókusok

    Három aranyos mókus énekel Szandi jódlis dalának hangszínén. Hát hol sülhetne el ez rosszul, ha beküldenénk őket a közepes CGI-animációk guruihoz némi ráncfelvarrásra, és nettó idiótává varázsolnánk őket? Bármennyire is szerettük volna a három kiskedvencet egy közepesen lestrapált Tatra tehergépkocsi kerekeire kenődve látni, voltak annyira sikeresek a kasszáknál, hogy még kétszer is visszatértek, és még az örök nagy igazságot is bebizonyították, miszerint mindig lehet rosszabb. Annyira, hogy a második borzadályban még egy női mókusbrigád is előkerült, akik szintén énekeltek. Üdvözöljük a forgatókönyvírókat, és innen üzenjük a mamáiknak: a csuklás évtizedek múlva enyhülni fog.

  3. 8 / 10

    Dragonball – Evolúció

    Hát mennyire jó ötlet már az, hogy a filmesek életet csókolnak mindenki kedvenc Son Gokujának harcos homlokára, aki tüstént rendetlenkedni kezd egy rettentően irritáló amerikai fiú (Justin Chatwin) személyében. Innentől kezdve Piccolónak szurkolsz, aki úgy néz ki, mintha mattrészegen készült volna a Comic Conra, miközben élete legdurvább hasmenésével kényszerült szembenézni. Hogy-hogy nem, a mozi nem tarolt az Oscar-díjátadó legjobb smink kategóriájában. James Wong, a Végső állomás első és harmadik etapjának rendezője nem tudott csodát művelni egy ilyen borzasztó forgatókönyvvel, és egy kutyaütő szereplőgárdával, így a végtermék az eredeti rajzfilmek rajongóit olyannyira nem győzte meg, hogy az sem lett volna csoda, ha malacperzselőkkel várták volna meg a rendezőt háza előtt a jegyár visszatérítésének reményében.

  4. 7 / 10

    Az utolsó léghajlító

    M. Night Shyamalan egy kókler. Így A Föld után után (milyen rossz is egy ilyen címmel bánni, nemde?) most már nyugodtan kimondhatjuk, hiszen az egykor ünnepelt rendező, akinek olyan klasszikusokat köszönhetünk, mint a Hatodik érzék vagy A sebezhetetlen minden későbbi filmje felért egy guantanamói kínzással. Közülük is a legrosszabb a rajzfilmes Avatar élőszereplős változata, amely nem csak a természeti elemeket hajlította, hanem a szánk mosolyra állását is kedvezőtlen irányba, olyannyira, hogy a végén már az Alkonyat-filmeket sem találtuk annyira borzasztónak ahhoz képest, ami éppen a vásznon zajlott. De legyünk egy picit pozitívak: legalább a látvány rendben volt, és akkora bukásnak bizonyult a projekt, hogy nagyon lassan készül a folytatása. Pedig nem is lenne rá szükség, mert ha mégis megtörténne, hajlítanánk egy kellemes kis pofont a rendező úr felé.

  5. 6 / 10

    Scooby Doo – A nagy csapat

    Teljesen biztosak vagyunk abban, hogy a Scooby Doo élőszereplős változatának animációjáért felelős egyénei csak egy elmosódott fényképen láthatták a főhőst, mert a moziverzió kutyája csak begombázott állapotban, félhomályban hasonlított a jó öreg Scoobyra. A szörnyű CGI mellé sajnos semmilyen értékelhető momentum nem társult, így a kedves rajzfilmek hangulata nem idéződött meg, csak részben, mondjuk egy másodpercre, és ez pont egy másodperccel több volt, mint amennyi hangulati elem a régi, mindenki által kedvelt rajzfilmből a folytatásokba szorult. Rowan Atkinson sem volt elég ahhoz, hogy megússzák az Arany Málna-jelölést. De talán az sem volt túl jó ómen, hogy a rendezői feladatokra a Gagyi mami és a Reszkessetek betörők 3 direktorát, Raja Gosnellt kérték fel. Később ő még komoly gondokat okozott egy másik franchise tönkretételével, ami nem más, mint a…

  6. 5 / 10

    Hupikék törpikék

    Bizony, a törpök élete nem csak játék és mese, de nem Hókuszpók, hanem a béna filmesek miatt, akik apró cukorkaként szórták oda a gyerekek elé az egykor szebb napokat látott kékségeket, a gyerkőcök pedig fel is zabálták őket egy szuszra. Annyira imádták a szinte élvezhetetlen projektet, hogy jöhetett a folytatás. A rendezői székben ugyancsak Raja Gosnell, a főszerepben Neil Patrick Harris, a plüsshatású törpök pedig elrappelik a Walk This Way-t. Egyéb kérdés a minőséggel kapcsolatban?

  7. 4 / 10

    Maci Laci

    Semmiféle ésszerű magyarázat nincs a Maci Laci-mozifilm animációjának minőségére, ami ugyan messze erősebb a Kis Vuk muhaháztató 1995-ös pixelhegyeinél, de szerencsétlen Laci és Bubu annyira kilógnak az élő helyszíneken forgatott jelenetekből, mint Eddie Murphy a Barátok közt-ből. A film ugyan viszonylag ügyesen hozza vissza a régi ízeket, de a teljesen élettelen animáció és a béna sztori azért bőven elintézi, hogy érdeklődni kezdjünk egy medvevadászat lehetőségeiről a Yellowstone Parkban, még akkor is, ha tudjuk, hogy nincs ilyesmi arrafelé.

  8. 3 / 10

    Mr. Magoo

    Aki az aprócska, kopasz Magoo szerepét Leslie Nielsenre osztotta, az nem volt teljesen magánál, de a forgatókönyvíró sem, mivel egy Nielsenre épülő Mr. Magoo-film semmilyen módon sem hasonlít az eredeti koncepcióhoz. Talán az volt a nagy ötlet, hogy egy kutyával bohóckodó öregúr úgyis bevonzza majd az embereket a mozikba, az sem baj, ha nem emlékeznek az eredeti rajzfilmsorozatra. Sőt, ők lesznek igazán előnyben! Nem csoda, hogy a film minden lehetséges módon megbukott, a viszonylag kicsi, 30 millió dollárra rúgó forgatási költségét sem tudta visszahozni, és a kritikusok is kérték vissza az elvesztegetett másfél órájukat. Sosem kapták vissza, bármennyire is hihetetlen.

  9. 2 / 10

    Bigyó felügyelő

    A kedvesen idióta Inspector Gadget-rajzfilmeken egy-két generáció széles mosollyal nőtt fel. Aranyosak voltak, és csak annyira ripacsok, amennyit még a gyermeki szervezet kisebb-nagyobb hányások nélkül tolerálni tudott. Aztán jött a film. Matthew Broderick felügyelőként alkalmazása teljes kapufának számított már első ránézésre is, ami ki is nyírta a projekt báját, mindezt pedig nyakon öntötték egy olyan sztorival, amitől a Gyilkos cápa vs. Óriáspolip írói is elhatárolódtak volna. A világ nem volt ugyanaz a hely többé. És még folytatása is készült. Az sem volt jobb. Sőt.

  10. 1 / 10

    Ultrakopó

    Az itthon talán kevésbé ismert Underdog, azaz az igazságosztó, repülő szuperkutya, aki még Szimat Szörénynél is keményebb volt, sem kerülhette el a sorsát (igazából máig nem értjük Atom Anti távolmaradását az élőszereplős biznisztől). Az előbbi mondatot érthetjük nyugodtan úgy is, hogy még csak meg sem próbáltak egy a szerencsétlen ebhez hasonló négylábút találni, inkább fogtak egy random kutyát az utcáról, mozgó szájat animáltak neki, ráadták a kötelező köpenyt, aztán csodálkoztak, miért bukott meg a produkció. A régi animációs filmektől annyira messze állt ez a szörnyedvény, mint egy Las Vegas-i pezsgőparti a tiszavirrasztói megyei citeraverseny színvonalától. Ez a kutya bizony nem jó irányba repült.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

A Sony húsvéti ajándéka egy ingyenesen megnézhető Pókverzum-rövidfilm

Már itt is van a Szegény párák rendezője új filmjének első kedvcsinálója

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés