Az egyik legnépszerűbb budapesti kerületben óriási a kínálat, de az egekbe rugaszkodó árak miatt nehéz értékesíteni a lakásokat.

Miközben az elmúlt egy évben jelentős mértékben emelkedtek tovább az ingatlanárak a XIII. kerületben, az érdeklődők száma mérséklődik, derül ki a Balla Ingatlan közleményéből. Az iroda kimutatásai szerint a kerület ingatlanpiaca már tavasszal sem azt az arcát mutatta, mint a korábbi években, és a helyzet a nyár folyamán sem javult. Csak a kiadó lakásoknál marad a megszokott erős kereslet, az ingatlanvásárlók száma egyértelműen visszaesett

„Miközben hatalmas a kínálat, vevőt már lasszóval kell fogni”

– hangsúlyozta Tóth Viktória, a Balla Ingatlan XIII. kerületi irodájának szakmai vezetője.

Az ingatlaniroda közleménye szerint a kerület hosszú évek óta nagyon lendületesen fejlődik, kiváló az infrastruktúrája, rendkívül jó a közlekedése, és több bevásárlóközpontot is el lehet érni. A XIII. kerület ingatlanpiacán nem csak az óriási lakóparkok, hanem kisebb lakásszámú projektek is megjelennek, a kertvárosi részeken pedig sorházakból és ikerházakból lehet válogatni. Ezért válhatott a XIII. kerület Budapest egyik legdrágább részévé.

A csok-változás nem hozta meg a várt eredményt, a kedvezmény által elérhető összeg messze elmarad attól, amennyibe a kerületben egy megfelelő paraméterekkel rendelkező lakás kerül. A használt piacon eközben továbbra is a túlárazottság és a szerény kereslet a jellemző. Tóth Viktória szerint tudatosabbá válnak a vevők, nem költenek vagyonokat panellakásokra és az újlipótvárosi lakások 1,2-1,3 milliós négyzetméterára is megfontolásra készteti őket.

„Főleg akkor, ha bőven lehet válogatni ilyen áron az új építésűek közül, melyekből óriási a választék. Ez azt jelenti, hogy 60 millióért ugyanekkora alapterületű új építésű lakást már könnyedén lehet vásárolni a kerületben, míg egy szépen felújított panellakásnak a reális ára harmadával kevesebb. De még abban az esetben sem haladja meg az 50 millió forintot, ha a Pozsonyi úton áll”

Az új építésű lakások négyzetméterára 750 ezer forintnál kezdődik, igaz, 4,2 millió forintos négyzetméterárakkal (!!!) is lehet találkozni. Lehet válogatni már elkészült projektek lakásaiból is, de ezeknél elsősorban a legkisebb, egyszobás, illetve a nagyobb ingatlanok maradtak egyelőre eladatlanul, tehát 70-80 négyzetméter felettiek, penthouse-ok, duplexek, melyeket jellemzően 100 millió forint feletti árakon kínálnak.

Mára a befektetők teljesen eltűntek a kerületből, aki még aktív, az is inkább felújít egy kisebb használt lakást és azt adja ki, majd pár év múlva értékesíti. Pedig a kerületben rettentő nagy igény lenne kiadó lakásokra, a tulajdonosok viszont túl magas bérleti díjakat kérnek.

„Tehát, miközben a bérlők – például a diákok – fejenként mintegy 50-70 ezer forintos bérleti díjat tudnak bevállalni, addig a tulajdonosok inkább 100 ezer forintban gondolkodnak”

Ez is érdekelhet: 

Budapesttől csak 40-60 kilométerre lehet 20 millió alatti házat találni

De Dunakeszin már 47 millió egy ház átlagára. Mutatjuk a legfrissebb statokat.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tíz éve feltöltött egy fürdőszobai szelfit, most 475 ezer követője van

További cikkeink a témában