Brazília első két meccse után nagyon közel volt az olimpia legnagyobb égéséhez, de a végén csak behúzták az aranyat.

Ami a párosítást illeti megismétlődött a 2014-es vébé elődöntője annyi különbséggel, hogy ez az olimpia volt, és annak is a döntője. Mondjuk az eredmény elmaradt a 7–1-es brazilégéstől, ugyanis Neymar zseniális szabadrúgásgólja és a parádés német támadás végén betaláló Max Meyer találata csak 1–1-re volt jó a rendes játékidőben plusz a kétszer tizenöt perces hosszabbításban is.

Na de jöhettek a tizenegyesek, amiben egy hajszálnyival a brazilok voltak a jobbak, vagy a németek egy kicsit bénábbak: Nils Petersen kihagyta a németek ötödik tizenegyesét, Neymar viszont nem a brazilokét, vagyis a végeredmény végül 6–5 lett, ami a házigazdáknak ért aranyat.

És az legalább annyira hihetetlen, hogy Brazília csak az első fociaranyát nyerte az olimpiák történetében, mint az, hogy a németek még soha nem győztek az ötkarikás játékok döntőjében.