Összejött az álomelődöntő Wimbledonban.

A nyolcszoros győztes Federer a negyeddöntőben négy játszmában győzte le Nisikorit, míg Rafael Nadal három szettben verte Querrey-t. Ami azt jelenti, hogy a tenisztörténelem legkomolyabb rivalizálása tovább folytatódik, és pénteken jön a 40. Fedal.

Összesítésben Nadal vezet (24–15-re), Wimbledonban azonban 2–1 Federernek. Korábban háromszor találkoztak a döntőben, 2006-ban és 2007-ben Federer nyert, 2008-ban viszont Nadal győzött egy egészen szenzációs meccsen – ötszettes döntőben, az utolsó játszmát 9:7-re nyerte a spanyol.

A 2008-as döntő összefoglalója:

A másik ágon a világelső Djokovic simán jutott a négy közé, ellenfele Bautista Agut lesz.