Lejátszották a klubvilágbajnokság döntőjét Jokohamában, ahol hivatalosan is eldőlt, ki a világ legjobbja. A BL-győztes Barcelona a Libertadores-kupa 2015-ös győztesével, a River Plate-tel játszott, és az esélyeknek megfelelően simán nyert is.

Ez volt a Barca ötödik fináléja, eddig kétszer nyert, a River lehetett volna a negyedik dél-amerikai és az első argentin győztes.

A Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Messi, Suárez, Neymar összeállításban kezdő Barcelona nem sok esélyt adott az argentinoknak, az első félidő végén jött a vesegörcsök után ismét játszó Messi, és egy pazar gólt lőtt honfitársai ellen.

A második félidő elején pedig el is döntötte a meccset Suárez, már a 49. percben megrúgta a második gól, ami neki már a negyedik volt a tornán.

Aztán szűk húsz perc múlva jött az ötödik gólja is az uruguayinak, Neymar forintos labdája után fejelt a jobb alsóba. 3–0, nagyon sima. Ezzel Messivel és César Delgadóval együtt vezetik a klub-vb góllövőlistáját 5-5 góllal. Suáreznek két meccs kellett ehhez.

Előtte volt egy ilyen Neymar-szóló, ezt érdemes megnézni.

A Barca tehát a BL, a bajnokság, a Spanyol Kupa és az európai Szuperkupa után a FIFA klub-vb-t is megnyerte 2015-ben.

River Plate–Barcelona 0–3 (0–1)
Gól: Messi (36.), Suárez (49., 68.)

Amúgy a Barcelona eddig 176 gólt szerzett az idényben, megdöntve 2012-es rekordját, és ebből 134 az MSN-é. És még van vissza meccs, meglepő lenne, ha a Betis nem kapna gól.

(Fotó: AFP)

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán