A legutóbbi négy bajnokijából mindössze egyet nyert meg a Barcelona, így nem lesz bajnok Koeman csapata.

Két hete a Granadától kapott ki a Barcelona, hétvégén az Atlético Madriddal játszott döntetlent hazai pályán. Most pedig a Levante ellen ikszelt a katalán csapat, és így nagy valószínűséggel lemondhat a bajnoki címről.

Bő félóra után kettővel ment a Barca, miután Messi és Pedri betalált, a hazai Levante a második félidő elején azonban két perc alatt egyenlített, Melero és Morales rúgott gólt. Dembélé révén újra előnybe került a Barcelona, de a Levante a hajrában Leon góljával ismét ikszre mentette a meccset, 3–3 lett a végeredmény.

Összefoglaló (A videó átkattintás után indul):

A Barcelona 76 pontos, egy ponttal van az Atlético mögött és eggyel előzi meg a Realt. Azonban mindkét madridi csapat egy meccsel kevesebbet játszott (a Barcának két, az Atléticónak és a Realnak három-három bajnokija van hátra), így jelen állás szerint az a legvalószínűbb, hogy Koeman csapata nem fog az első kettő között végezni.

Egyre nagyobb a bizonytalanság a Barcelonánál, hogy ki legyen az edző a következő idényben

A szezon elején úgy tűnt, hogy Ronald Koeman barcelonai edzői karrierje nem lesz hosszú, aztán az idény közepén elkapta a ritmust a csapat, jöttek az eredmények. Most viszont újra egyre több a kétely Koemannal kapcsolatban.

A Barcelona ügyesen keverte a lapokat, történelmi szerződést írhat alá a Nike-val