A BL-szezon legjobb meccsét játszotta Manchesterben a City és a Real. Guardiola csapata szinte végig dominált, de a Madridnak így is megmaradt a reális esélye a továbbjutásra.

A City felforgatott védelemmel, a Real Casemiro nélkül kezdte a meccset, és aki lemaradt az első bő tíz percről, az lemaradt két City-gólról. A 2. percben Mahrez beadása után De Bruyne fejelt Courtois kapujába, majd a 11. percben Alaba hibája után Gabriel Jesus rúgott gólt.

A hazaiak megszerezhették volna a harmadik és negyedik góljukat is, ehelyett szinte a semmiből ismét villant Karim Benzema, félidőben egy góllal vezetett a Guardiola-csapat. A második félidőben a csereként beálló és kényszerből bal oldali szélső védőt játszó Fernandino szerzett előbb labdát, majd adott be pontosan, az érkező Foden pedig megszerezte a City második fejes gólját. A Fernandinho–Vinícius Júnior párharc a City szempontjából már az első félidőben problémásnak tűnt, és az 55. percben ez egy Real-gólt eredményezett. A fiatal szélső egy csellel nagyon becsapta honfitársát, majd egészen a kapuig sprintelt és a befejezésnél is higgadt maradt, feljött 3–2-re a Real.

A Citynek azonban erre is volt válasza, egy remekül megítélt előnyszabály után Bernardo Silva szerzett szép gólt ballal a 74. percben. A Real Madrid a hajrában betalált még egyszer, Karim Benzema panenkázott be egy tizenegyest, 4–3 lett a Bajnokok Ligája-elődöntő első meccsének végeredménye.

A két csapat topfocit játszott, és bár voltak egyéni hibák, összességében a szezon valószínűleg legjobb és legszórakoztatóbb meccse volt a City–Real. Az egy hét múlva sorra kerülő visszavágó előtt pedig teljesen nyílt, hogy melyik csapat jut be a BL-döntőbe.

Hosszabb összefoglaló:

Bajnokok Ligája, elődöntő, odavágó

Manchester City–Real Madrid 4–3
Gólszerző: De Bruyne (2.), Gabriel Jesus (11.), Foden (53.), B. Silva (74.), ill. Benzema (33., 82.), Vinícius Júnior (55.)