Még soha nem fordult elő a Real Madriddal, hogy kiesett volna a BL-csoportkörben, és ez a sorozat ma sem szakadt meg.

A B-csoport utolsó fordulója előtt a Borussia Mönchengladbach nyolc ponttal vezetett, a második Sahtar és a harmadik Real hétpontos volt, az Inter pedig öt, vagyis mind a négy csapatnak volt esélye a továbbjutásra.

A Real számára egyértelmű volt a helyzet, ha nyer, akkor biztosan bejut a 16 közé. Zidane csapata ennek megfelelően kezdett, éles volt a Madrid, Karim Benzemával pedig nem tudott mit kezdeni a Mönchengladbach védelme. A francia csatár két gólt fejelt, Modric kapufát rúgott, félidőben kétgólos előnyben volt a Madrid.

Benzema első fejese:

A második:

Az Inter–Sahtar meccs 0–0 volt, ez pedig azt jelentette, hogy a Borussiának a 2–0 tökéletes. Nem is változott már az eredmény, a Real különösebb gond nélkül nyert, és első helyen jutott tovább a csoportból.

A másik meccsen maradt a 0–0, a Real Madrid és a Mönchengladbach jutott tovább a csoportból, a Sahtar a harmadik helyével az Európa-ligában folytatja, az Inter lett az utolsó.