A Barcelona az első félidőben több ziccert rontott, a Real a másodikban kihasználta a saját lehetőségeit. Hazai győzelem született a bajnokság második el Clásicóján.

A Real Madrid az előző két fordulóban mindössze két pontot szerzett, a Barcelona eközben hatot, így az el Clásico előtt a katalánok két ponttal vezették a bajnokságot a blancók előtt.

A hazaiak kezdték veszélyesebben a meccset, a Barcelona a Setién-korszakban megfigyelhető labdabirtoklásra törekedett már az elejétől. Igazán komoly helyzete azonban nem volt Zidane csapatának, a Barcelonának viszont több is az első félidőben: előbb Griezmann, majd Arthur, a félidő hajrájában pedig Messi rúghatott volna gólt. Griezmann csúnyán fölé rúgta a helyzetet, a másik két lehetőségnél Courtois védett bravúrral.

Az első félidő statisztikái:

Squawka Football on Twitter

Real Madrid 0-0 Barcelona HT: Shots: 5-6 Shots on target: 1-3 Fouls: 6-4 Yellow cards: 2-1 Possession: 43%-57% https://t.co/2MDzhmzEbl

• Arthur ziccere:
  • Messi helyzete:

A szünet után sokkal élesebb volt a Madrid, sorra dolgozták ki a helyzeteket a hazaiak, de Ter Stegen és Piqué is óriásit mentett.

Ter Stegen védése Isco tekerése után:

A 71. percben aztán a Real megszerezte a vezetést, Vinícius Júnior lövésébe beleért Piqué, ezzel megzavarva Ter Stegent:

A Madrid rúgott még egyet, a 92. percben néhány másodperccel a beállása után Mariano Díaz döntötte el a meccset:

Zidane csapata ezzel a győzelemmel újra a tabella élére ugrott, a Real 56, a Barcelona 55 pontos 12 fordulóval a bajnokság vége előtt.

La Liga, 26. forduló:
Real Madrid–Barcelona 2–0 (0–0)

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán