Szerbia kijutott a világbajnokságra, miután Lisszabonban legyőzte Portugáliát, Ronaldóék készülhetnek a pótselejtezőre.

Egyszerű volt a képlet az A-csoportban, Szerbiának nyernie kellett a portugálok otthonában, minden ellenkező esetben a hazaiak jutnak ki egyenes ágon a 2022-es katari világbajnokságra. A két válogatott első meccse komoly izgalmakat hozott, 2–2 lett a belgrádi odavágó, de a portugáloktól a 93. percben elvettek egy szabályos gólt.

A lisszaboni visszavágón is hasonló dráma lett végül. Portugália már a második percben vezetést szerzett Renato Sanches góljával. A vendégek voltak viszont a veszélyesebbek, és még az első félidőben egyenlítettek, Rui Patrício hibája is kellett ehhez, Dusan Tadic volt a gólszerző. A 90. percben jött a meglepetés, a vendégeknek mindenképp kellett a gól, és Alekszandar Mitrovic utolsó perces fejesével ez összejött. Így Szerbia egyenes ágon jutott ki a világbajnokságra, míg Portugáliára pótselejtező vár.