A BL-nyolcaddöntő visszavágóján az utolsó percekben három gólt szerzett a Barcelona, így kiejtette a PSG-t. A történelmi meccsnek az apropóján összeszedtük a futball legnagyobb fordításait.

Bayern München–Manchester United 1–2

Az 1999-es BL-döntőben a Bayern már a hatodik percben gólt szerzett, és még a 90. percben is vezetett. Majd jött Sheringham és Ole Gunnar Solksjær, az MU pedig megnyerte a kupafoci legfontosabb trófeáját.

Magyarország–NSZK 2–3

A magyar futball talán legfájóbb veresége, az 1954-es világbajnokság döntőjében, ahol nyolc perc után már kettővel vezetett a válogatott, végül azonban mégis kikapott. Puskásék 27 gólt lőttek a tornán, ami rekord, de a világbajnoki cím nem jött össze az Aranycsapatnak.

Werder Bremen–Anderlecht 5–3

Sima BL-meccsnek indult, végül óriási gólparádé lett. Az 1993-as horrormeccsen 33 perc alatt hármat lőttek a belgák, és egészen a 66. percek őrizték ezt az előnyt. Majd 22 perc alatt jött öt német gól.

Kaiserslautern–Bayern München 7–4

Félidőben két góllal vezetett a Bayern az 1973-as meccsen, aztán harminc perc alatt kaptak hatot, végül 7–4-re győzött a Kaiserslautern. Fájó vereség volt a bajoroknak, de talán az 1999-es még ennél is nagyobb gyomrost adott nekik.

Barcelona–Atlético Madrid 5–4

A Barcának volt már korábban a tegnapihoz hasonló bravúrja. Az 1996-os kupanegyeddöntőben a félidőben hárommal égtek Figóék. Végül megnyerték a meccset, a lefújás után az El Mundo Deportivo azt írta, az egyik leglátványosabb, legérzelmesebb mérkőzése volt az évtizednek.

Liverpool–Borussia Dortmund 4–3

A tavalyi Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóját úgy várhatta a Liverpool, hogy Dortmundban ikszelt, aztán otthon 1–3-as hátrányba kerültek Kloppék. Viszont felálltak, Lovren a 91. percben fejelte a továbbjutást érő gólt az egészen fantasztikus hangulatú meccsen.

Monaco–Real Madrid 3–1

A 2004-es BL-szezon az egyik legkiszámíthatatlanabb volt a sorozat történetében. A Porto és a Monaco játszotta a döntőt, végül a portugálok nyertek. A Monaco viszont több nagy győzelmet is behúzott, a nyolc között például kiejtette a galaktikus Real Madridot. A Zidane, Ronaldo, Figo fémjelezte Madrid az első meccset két góllal nyerte, majd a visszavágón is vezetett, innen állt fel, és lőtt hármat a Monaco, végül az idegenben szerzett több gólnak köszönhetően jutottak tovább Morientesék.

AC Milan–Liverpool 3–3, tizenegyessekkel 2–3

Csodameccs volt ez is, ráadásul a 2005-ös Bajnokok Ligája döntőjében. A Milan az első félidőben tökéletesen futballozott, megérdemelten vezettek három góllal. Aztán a második 45 percben a Liverpool felállt, előbb egyenlített, tizenegyesekkel pedig megnyerte a finálét. Aki látta, életre szóló élménnyel gazdagodott.

Barcelona–PSG 6–1

Az idegenbeli 0–4 után óriásit küzdött a Barca, a 86. percben viszont még így is három gól kellett a továbbjutáshoz. Meglőtték. Történelmet írtak. És bebizonyították, hogy a nagy dolgok a legtöbb esetben fejben dőlnek el.

(A cikk a goal.com írása alapján készült.)