Diego Simeone csodacsapata 2014 után ismét beküzdötte magát a Bajnokok Ligája fináléjába, és ismét összejöhet a madridi derbi.

Zseniális csapat az Atlético, hiába próbálkozott 35 kapura lövéssel a Bayern, a madridiak ismét hősiesen küzdöttek és a Barcelona utána a Bayern München is kiütötték - vagyis a BL két legesélyesebb csapatát.

Pedig a Guardioláék úgy kezdtek, ahogy kell, nyomás alá helyezték Európa talán legjobb védelmét, és a 31. percben a vezetést is megszerezték.

Vagyis fél óra után meccsnull volt, egy óra volt dönteni, ki jusson a döntőbe. Ehhez a németek álltak közelebb, miután tizenegyest kaptak, ám Müller lövését Oblak védte.

És Griezmann lesgóljával egyenlített az Atlético, vagyis előnybe került, dupla előnybe.

A 74. percben viszont jött Lewandowski, fejjel szerzett gólt, ami azt jelentette, húsz perc alatt kellett volna még egyet begyötörni.

Ám kapott az Atleti is egy büntetőt, holott bőven kívül rúgták fel Torrest. A sors tett rendet, a sértett pont olyan pocsékul rúgta, mint Müller.

De a vége 2–1 lett, vagyis 2–2-vel, idegenben lőtt góllal az Atlético jutott a BL-döntőbe.