A Lewandowski nélkül felálló Bayern vezetett, végül 2–1-re kikapott hazai pályán a Real Madridtól a BL-negyeddöntő első meccsén.

Az első félidő Vidalról szólt, a Bayern középpályása előbb vezetést szerzett, majd kihagyott egy jogtalanul megítélt tizenegyest. A Real is lőhetett volna gólt, de Neuer elég nagyot védett Benzema fejesénél.

Vidal gólja:

A kihagyott tizenegyes:

A szünet után aztán Ronaldo egyenlített, klasszis megoldás volt:

Majd három perc alatt Javi Martínez összeszedett két sárgát, a Real meg van annyira jó csapat, hogy ezt kihasználta. Neuer többször is védett, a 77. percben viszont már nem tudott, Ronaldo meglőtte második gólját:

A vége 2–1 lett, aminek még a Bayern örülhet. A kiállítás után a Real dominált, csak Neuernek köszönhető, hogy a németeknek van még minimális esélye a továbbjutásra.