Eduardo Vargas 23 méterről egy rohadt nagy bombát küldött a perui kapuba a Copa América elődöntőjében. Chile továbbjutott, de kellett hozzá a bíró is rendesen.

Carlos Zambrano elég keményen odatette magát a meccsen, a 7. percben gyorsan behúzott egy sárga lapot, majd a 20. percben egy felszabadítás után a továbblendülő nyújtott lábával letalpalta Charles Aránguiz hátát, amiért rögtön pirosat kapott. Szándékosság nem volt benne, de a bíró azért megtolta egy kicsit a chileiek szekerét:

Itt gyorsan megjegyeznénk, hogy egy évvel korábban a Brazília–Kolumbia vb-negyeddöntőben Neymart szándékosan(!) hátba térdelő Camilo Zuniga még sárga lapot sem kapott agymenéséért.

Ha nem mondtuk volna, Eduardo Vargas amúgy duplázott, itt az első gólja, Alexis Sánchez beadását csak beügyetlenkedte valahogy a perui védők segítségével a 42. percben (1–0):

Aztán egy perui támadás végén Gary Medel lőtt egy amúgy gyönyörű öngólt a 60. percben (1–1):

És akkor a 62. percben elsült Vargas lába, és 23 méterről eléggé beverte a perui kapuba. A  kapus nézte, aztán tisztességből elvetődött, mást nem is tehetett, mert elég bénán helyezkedett. (2–1):

Chile a döntőben, ahol az Argentín–Paraguay párharc győztesével játszik majd. Nézni fogod? Fogadsz is?

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?