Eltaktikázta magát a Bajnokok Ligája címvédője, sokba került.

Hiába verte bucira a Chelsea a Juventust az előző fordulóban (4–0), mégis csak a második helyen zárta a csoportkört, mivel Szentpéterváron nem tudott győzni. Sokba került Thomas Tuchel rotálása, és az, hogy kicsit korábban lezártnak hitték a meccset.

A német menedzser Kantét és Jorginhót el se vitte magával, Loftus-Cheeket a padon hagyta, Saúl Ñíguez pedig balhátvédet játszott, így a Reece James–Barkley középpályás duóval ment neki a Zenitnek. A védelemből meg Mendy, Thiago Silva és Rüdiger pihent, így aztán kaptak is hármat.

Pedig már a második percben vezetést szerzett Werner, az első félidő végén azonban három perc alatt fordított az orosz csapat. De még ezt is visszahozta a címvédő, a 85. percben Werner fordított, amivel meglett volna a csoportelsőség.

A Premier League legjobb védelme azonban a 94. percben már nem koncentrált eléggé:

A 3–3-as döntetlen és a Juventus győzelme azt jelenti, hogy az olaszok mentek tovább az első helyen.

(Fotó: Darren Walsh/Chelsea FC via Getty Images)