Montenegrót verte a budapesti Európa-bajnokság elődöntőjében a magyar vízilabda-válogatott.

A két csapat mindössze négyszer találkozott egymással az Európa-bajnokságok történetében, mind a négy alkalommal Montenegró diadalmaskodott.

A végig viszonylag szoros meccset a montenegróiak kezdték jobban, félidőre azonban fordított a magyar csapat, 4–3-ra vezetett. A szünet után rögtön egyenlített Montenegró, majd Mezei és Zalánki góljával először vezetett kettővel a meccsen a magyar csapat, sőt, a negyed végére már három gól volt az előny. Az utolsó nyolc percet Montenegró nyerte, de a meccset Magyarország, a vége 10–8 lett.

Ami azt jelenti, hogy egyrészt döntős, másrészt olimpiai kvótát szerzett a magyar csapat. A vasárnapi döntőben Spanyolország lesz Magyarország ellenfele.