Mint az MLSZ-től megtudhattuk, kiemeltként várjuk a 2016-os Európa-bajnokság pótselejtezőjét, vagyis picivel több lett a sanszunk, mint tegnap. Te kire vágysz leginkább? Palvin Barbi most nem jó válasz.

Rajtunk kívül Bosznia-Hercegovina, Svédország és Ukrajna kerül az első kalapba, őket elkerüljük. Így hát a kiemelés azt jelenti, hogy a magyar válogatott

Dániát, Írországot, Norvégiát vagy Szlovéniát kaphatja a sorsoláson.

Te kire vágysz leginkább? Mármint a pótselejtezőn

A párosításokat október 18-án, vasárnap 11:20-kor sorsolják ki az UEFA nyoni központjában. Egyelőre nehéz megmondani, ki lenne a legjobb nekünk, mert mind a négy válogatott erősebb nálunk, de egyik sem egy lehetetlen küldetés.

A pótselejtezőket november 12–14. és 15–17. között rendezik a klasszikus oda-visszavágós rendszerben. Az idegenben lőtt gól számít, ha a két meccsen azonos számú gólt szereznek a csapatok. Ha a két találkozó 180 perce nem hoz döntést, hosszabbítás, majd tizenegyesrúgások következnek.

Zárójel: Magyarország az UEFA-tól egy zárt kapus mérkőzésről szóló büntetést kapott, melyet Feröer ellen kellett volna letöltenie, de felfüggesztették. Még nincs jogerős másodfokú döntés, de ha lesz, akkor akár zárt kapus is lehet a hazai pótselejtezőnk.

Itt meg arra tudsz fogadni, ki nyeri az Eb-t! Ha mi, az 540-szeres pénzt jelent!

Bréking: Xavi marad a Barcelona edzője