Két vereséggel kezdtek a jégkorongozóink, ám ez a mai várható volt.

Egy igen gyenge első meccs után, amikor Dél-Koreától ötöt kaptak Szirányiék, most, a második mérkőzését is elveszítette a magyar férfi hokiválogatott a Nur-Szultanban zajló divízió 1/A jégkorong-világbajnokságon: Fehéroroszország 3–1-re győzött.

A beloruszok az elit csoportból estek vissza, tehát tudjuk, hogy jobbak, ennek megfelelően minden harmadban bevertek egyet. A mieink ma sokkal jobban teljesítettek, mint Korea ellen, de így is csak egy gólra futotta: Galló Vilmos emberelőnyös találata öt perccel a vége előtt csak a szépítésre volt jó.

Két forduló után tehát pont nélkül áll a magyar válogatott, a szerdai szünnapot követően csütörtökön – magyar idő szerint 8.30-tól – a litván válogatottal játszik, feltehetően a bennmaradásért.

Az első két helyezett játszhat majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.

Divízió 1/A-világbajnokság

Fehéroroszország–Magyarország 3–1 (1–0, 1–0, 1–1)

Gólok: Galló (54:31), ill. Feoktiszov (04:32), Liszovec (29:49), Platt (45:29 – ee.)