Alaposan megerősítették a Fradit a télen, a cél pedig épp az, ami a Honvéd ellen történt: lehetőleg mindenki ellen nyerni tavasszal.

Merthogy a Fradi megnyerte első 2017-es tétmeccsét, a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Budapest Honvédot győzte le 2–1-re.

Nigeri góllal szerzett vezetést a Ferencváros, az Anzsiból igazolt piszok gyors szélső, Amadou kihasználta a Honvéd védelmének totojázását és pici kéz segítségével meglépett, majd a kapu közepébe vágta. Amadou a félidő végén a keresztlécet is szétlőtte, majd a második félidő elején Bödének adott forintos labdát, amikor lefutotta Baráthot. Egyelőre úgy fest, remek igazolás.

Leandro fejesgóljával már meg is volt Doll óhaja, a 2–0-s győzelem, ám a 90. percben áthúzta a tervet a Honvéd, Lanzafame az egyik helyzetét már berúgta, így az idegenben szerzett gól meglett a piros-feketéknek.

A 2–1 nem rossz a Honvédnak, de ami a nézőknek még fontosabb volt, hogy magyar pályán ritkán látni ilyen nagy iramú, izgalmas, jó meccset.

(Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd)