Tavaly nem volt hosszú a nemzetközi útja a magyar kluboknak, idén talán tovább húzzák. A Fradi és a Vasas is tett érte, bár utóbbi nagyon elrontotta.

A Fradi egykapuzott a Jelgava ellen, az első fél órában minden támadás eljutott a lettek kapujáig, az eredmény egy Varga-kapufa és egy Varga-gól. A második félidő szenvedősebb volt, mert Radó és Priskin rosszul játszott, így a szélen hiába volt hatalmas a Fradi fölénye, nem jött gól. Aztán beállt Bőle és rögtön adott egy okos gólpasszt, megint Varga Rolandé a gól. A 2–0 jó, de lehetett volna kétszer ennyi is.

Európa-liga 1. selejtezőkör

Ferencváros–FK Jelgava 2–0 (1–0)

• FTC: Dibusz – Lovrencsics G., Otigba, Leandro, Botka – Gera, Gorriarán – Varga R., Radó (Bőle 65.), Moutari – Priskin (Lovrencsics B. 65.)
  • Jelgava: Ikstens – Slampe, Oss, Redjko, Klimasevics – Alhinho, Bakmaz – Jaudzems, Kluskins, Grigaravicius – R. Ledesma
  • Gól: Varga 10.

A visszavágót július 6-án 17.30 órától rendezik.

A Vasas döbbenetes, hogy mit művelt Jeruzsálemben, az egygólos Beitar-vezetés után hármat lőtt, a 88. percben (!) 3–1 volt Remiliéknek. A vége 4–3. Hihetetlen.

Ez sem rossz eredmény, de a 3–1-gyel továbbment volna a Vasas.

Beitar Jeruzsálem–Vasas 4–3 (1–2)

• Beitar: Klaiman – A. Conte, Keltjensz, Mori, Heister – Szabó E., Georginho, Claudemir – Vered, Sehter, Ezra
  • Vasas: Nagy G. – Szivacski, Burmeister, Risztevszki, Hangya – Kulcsár T., Vida M., Kleisz, Murka – Pavlov, Remili
  • Gól: Georginho 18., Benajun 87., Vered 91., Sabo 92., ill. Pavlov 35., 43., Kulcsár T. 52.

(Fotó: MTI/Kovács Tamás)