A fiatal holland válogatottat a pazar formában lévő Anglia sem tudta megállítani.

Akárcsak Portugália, Hollandia is 3–1-re nyerte a maga elődöntőjét, de Van Dijkéknak fél órával több kellett ehhez.

Na meg több kapitális védelmi hiba és a VAR. A négy gólból három elképesztő hiba után született, amit ezen a szinten nem szoktunk meg. De Ligt kezdte, a nagy hibája után még fel is rúgta Rashfordot, aki meg belőtte a tizenegyest. 0–1

Az Ajax bekkje javított, befejelte az egyenlítő gólt. 1–1

Ekkor már a 73. percben jártunk, és a hollandok nagyon nyomtak. Mégis Anglia rúgott gólt, de a videobíró visszavonta néhány centis les miatt. Jött a hosszabbítás, ahol az angol védelem kabaréjelenetei döntöttek. Előbb Stones cselezte el magát, Promes lövése pedig Walker lábáról pattant be. 2–1

Jegyezzük meg, hogy a duplahiba úgy jöhetett össze, hogy Promes hat méterről simán melléspiccelte volna, mázlija, hogy Walker odacsúszott.

Aztán Barkley megirigyelte, hogy Stones lett a főszereplő, ő is eladott egy labdát. Ezt már tényleg Promes rúgta be. 3–1

Így aztán Portugália és Hollandia játszik az első Nemzetek Ligája-kiírás döntőjében vasárnap.