Az Arsenal tegnap a Leicester vendégeként vérzett el 2–0-ra, így az ágyúsok hátránya 8 pont a negyedik helyen álló Manchester Cityhez képest. Csakhogy Guardiola csapata egy meccsel kevesebbet játszott, és ha ma elhoz legalább egy pontot az Anfieldről, akkor az Arsenal egyenlő távolságban lesz a BL-indulást érő negyedik és a kiesést jelentő 18–19. helyektől.

Igen, a helyzet enyhén szólva kellemetlen, ugyanakkor az Arsenal vezetősége sajtóhírek szerint kiáll Unai Emery mellett, aki ezt az évet még végigviheti. Ennek az észak-londoni drukkerek többsége nem igazán örül, ők ugyanis megelégelték a silány védekezést, az ötlettelen és eredménytelen játékot, Emery kifogásait, és páros lábbal rúgnák ki a baszkot a klubtól. Hasonlóan vélekedik az ágyúsok történetének második legeredményesebb gólvágója, Ian Wright is, aki még megízlelhette a Wenger-korszak sikeres éveit, tegnap pedig Twitteren fakadt ki az csapat silány produkciója miatt.

„Egy kapura lövés a Leicester ellen! Két győzelem az utolsó tíz bajnokinkon. A játékunk ötlettelen és jellegtelen. Negatív a gólkülönbségünk. Nem fejlődünk a védekezésben. Nem csinálunk semmit. Miért akarna Lacazette vagy Aubameyang hosszabbítani? Nem tudom hibáztatni őket! Kemény döntést kell meghozni az Arsenalnál, mert ez így nem lesz jobb!”