A bajnoki cím szempontjából nagyon fontos meccset nyert a Juventus.

A Derby d'Italián, vagyis az Inter elleni idegenbeli bajnokin a torinóiak kezdtek jobban Douglas Costa a 13. percben vezetést szerzett, két perccel később pedig pirosat kapott az interes Vecino.

Icardi szokásos góljával egyenlített az Inter az 52. percben, majd Barzagli öngóljával már a milánóiak vezettek. És egészen a 86. percig 2–1 volt, mégis a Juventus nyert. A 87. percben Skriniar ért szerencsétlenül a labdába, két perccel később meg Higuaín fejelte be a győztes gólt.

• Összefoglaló:

Amivel a Juventus továbbra is első a Serie A-ban, és ha a Napoli nyer, akkor is egy pont lesz Dybaláék előnye három fordulóval a vége előtt. Az Internek is fontos lett volna a győzelem, ők a negyedik BL-helyért küzdenek a Lazióval, egy pont a lemaradásuk.

Olasz bajnokság, 35. forduló
Inter–Juventus 2–3
Gólszerzők: Icardi (52.), Barzagli (65.–öngól) ill. D. Costa (13.), Skriniar (87.–öngól), Higuaín (89.)