Kettős magyar győzelemmel fejeződött be a budapesti Teqball-világbajnokság.

A szombati egyéni döntőben Blázsovics Ádám, a vasárnapi páros fináléban pedig a Blázsovics Ádám–Bányik Csaba duó szerezte a világbajnoki aranyérmet.

A vegyespárosok versenyében a Bányik Csaba–Janicsek Zsanett duó ezüstérmes lett.

Az egyéni döntőben Blázsovics Ádám óriási csatában 2–0-ra győzött a lengyel Adrien Duszak ellen. A párosok versenyének külön érdekessége volt, hogy az elődöntőben a francia Julien Grondin, Hugo Rabeux kettőst búcsúztató Bányik Csaba–Blázsovics Ádám magyar duó a fináléban visszavághatott a montenegrói Bogdan Marojevic–Nikola Mitro kettősnek a tavalyi franciaországi vb-döntőben elszenvedett vereségért. Bányik és Blázsovics végül 2–0-ra nyerte az utolsó találkozót.

(MTI/Mónus Márton)

A vegyes párosok küzdelmei is izgalmasan alakultak, de végül papírforma eredmény született: a németek és a románok legyőzésével döntőbe került Janicsek Zsanett–Bányik Csaba magyar csapatot 2–1-re legyőzte a toronymagas esélyes Natalia Guitler–Marcos Viera brazil duó.

Itt az utolsó nap rövid összefoglalója:

A mezőny sokszínűségét mutatja, hogy a vb legfiatalabb játékosa az izraeli vegyes páros férfi tagja, a 9 éves Maor Ankona, a legidősebb pedig az 50 esztendős Indrit Bejtaga volt. A torna sztárvendégei, Ronaldinho, Puyol, Nuno Gomes, Simao Sabrosa és William Gallas a zárónapon az új Teqball LITE asztalt népszerűsítették.

A teqballt egyébként magyarok találták fel:

Létezik olyan futballjáték, ahol világbajnokságot tudunk nyerni

A teqball a futball és az asztalitenisz elemeit vegyítő, magyar találmányon alapuló sportág.

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán