A 200 aranya után 100-on ezüstérmet szerzett Milák Kristóf a tokiói olimpián.

Milák a középdöntőben olimpiai rekordot úszott, amit néhány perccel később megdöntött a másik futamban a legnagyobb favorit Caeleb Dressel. A futam után azt mondta Milák, hogy a döntőben erősebb első 50-re lesz szükség, ha meg akarja szorítani az amerikait. És erősebben is kezdett a magyar úszó, de így is nagyjából egy testhossz volt a hátránya féltávnál. A végén jött a szokásos kiváló Milák-hajrá, nagyon feljött Caeleb Dresselre, de befogni nem tudta, ezüstérmet szerzett 100 pillangón, ráadásul Európa-csúccsal.

A 21 éves Milák Kristóf tehát két érmet nyert a tokiói olimpián, 200 pillangón ő lett az olimpiai bajnok, 100 pillangón kontinensrekorddal ezüstérmet szerzett.