Nem hazudtolta meg magát a két csapat, gólgazdag meccsen végül a Monaco ment tovább kettős győzelemmel.

Nem kellett csalódnunk a Monaco–Dortmundban, de ezt az első meccs alapján is lehetett sejteni. Már a harmadik percben kiderült, hogy itt nem buszok fognak parkolni a kapuk előtt, ennyi kellett ugyanis a Monaco vezető góljához (Mbappé – ki más?) és még 14 a kétgólos előnyhöz (Falcao). A németek hiába birtokolták többet a labdát – ami amúgy bőven megfelelt a hazaiaknak –, helyzetek így is akadtak mindkét oldalon.

A Dortmund a második félidőben hozta azt, amit a Monaco az elsőben, három perc alatt gólt lőtt (Reus). Ettől felpörgött a meccs, kissé megszűnt létezni a középpálya, de a helyzetekből nem nagyon nem lett semmi. Aztán jött Germain és első labdaérintéséből 3–1-re nem növelte az előnyt a hajrában, ami egyben a végeredményt is jelentette.

Monaco–Dortmund 3–1 (2–0)
Gól: Mbappé (3.), Falcao (17.), Germain (81.) ill. Reus (48.)

Továbbjutott: 6–3-as összesítéssel a Monaco jutott a BL-elődöntőbe.

Gólok

3. perc – Mendy 20 méterről megeresztett löketét Mbappé elé ütötte az ötösre a kapus (1–0):

17. perc – pazar összjáték végén Lemar tökéletesen ívelt Falcao fejére (2–0):

48. perc – Dembélé két monacóit is kicselezett, majd Reus elé varázsolta  (2–1):

81. perc – Germain első labdaérintésből (3–1):