Megnehezítette a norvégok dolgát a magyar női kézilabda-válogatott, de a második félidő utolsó harmadát az északiak bírták jobban, bejutottak a négy közé.

Az utolsó csoportmeccsen a svédek legyőzésével harcolta ki a magyar csapat a negyeddöntőt, ahol a másik csoport győztesével és az egyik favorit norvégokkal játszott.

Remekül indult a negyeddöntő, 6–3-as előnnyel startolt Elek Gábor csapata, ezt követően azonban jött egy gyengébb periódus, feljöttek és át is vették a vezetést a norvégok, volt négygólos is az előnyük, félidőben kettővel mentek. A második félidő is hasonlóan jól indult az elsőhöz, előbb sikerült kiegyenlíteni, majd kétgólos előnybe kerülni, 19–17 volt ide, azonban ismét Norvégia periódusa következett, öt perccel a vége előtt már három góllal vezettek. Végül néggyel nyertek, az utolsó percekben már nem volt kérdés, hogy melyik válogatott jut tovább.