A magyar válogatott többek között Lakatos Rita jó játékával nyert Románia ellen.

A presztízsen kívül nem volt már tétje Magyarország és Románia mérkőzésének a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében. A két csapat egyaránt nulla ponttal állt a találkozó előtt, így az egyetlen cél az lehetett, hogy némileg kozmetikázzanak az eddigi teljesítményükön.

A román válogatott ennek ellenére indiszponáltan kezdte a mérkőzést, rengeteg volt az eladott labda, a magyarok pedig főleg Lukács és Schatzl lövéseivel előnyre tettek szert. Jött azonban egy hullámvölgy magyar oldalon, nagyjából tíz percig nem talált be a csapat, így a románok nem szakadtak le. Ez egyébként nagyrészt a kapuban remeklő Dedunak volt köszönhető.

A második félidőben főként Cristina Neagu fáradásával egyre nehézkesebb lett a román támadójáték, ismét sok technikai hibát követtek el, a magyar válogatott pedig Schatzl és Lakatos góljaival le tudta zárni a találkozót, így Danyi Gábor és Elek Gábor csapata az utolsó forduló eredményétől függetlenül ötödik helyen végez középdöntős csoportjában, ez összesítésben a 9–10. helyet jelenti.

Folytatás holnap 20:30-tól Norvégia ellen.