2012-ben a lehető legdrámaibb módon, az utolsó pillanatokban dőlt el az angol bajnoki cím sorsa.

A listavezető Man. Citynek le kellett győznie a QPR-t, hogy megnyerje a Premier League-et, de egészen a 92. percig hátrányban volt a csapat, közben a városi rivális United olyan eredményt ért el, amivel Ferguson csapata volt kedvezőbb helyzetben.

A City azonban bemutatta minden idők egyik legemlékezetesebb fordítását. A 92. percben Dzeko 2–2-re mentette a meccset, majd két perccel később jött Sergio Agüero és valószínűleg pályafutása és a City történetének legfontosabb gólját szerezte. A végeredmény 3–2 lett, a City pedig 1968 után ismét bajnokságot nyert.

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán