Három napon át viselte a rózsaszín trikót a Giro d'Italián Valter Attila.

Első magyarként vezetett egy háromhetes körversenyen Valter Attila, a 22 éves magyar bringás három szakaszon át viselhette a Giro rózsaszín trikóját, a mai hegyi szakaszon azonban már nem tudta megtartani az első helyet.

A Giro 9., hegyi befutós szakaszát a végső győzelemre is esélyes kolumbiai Egan Bernal nyerte. A 2019-es Tour de France győztese az utolsó két kilométeren lépett el a mezőnytől, és végül a szakaszgyőzelem mellett a rózsaszín trikót is megszerezte. Valter Attila 25. helyen ért célba, az összetett versenyben jelenleg az ötödik helyen áll, 43 másodperc a hátránya.

Itt írtunk bővebben a magyar sporttörténelmet elérő Valterről:

Magyar kerékpáros még soha nem volt ennyire magasan – A Valter Attila-sztori

A 22 éves Valter Attila olyan eredményt ért el, amit korábban még egyetlen magyar kerékpározó sem, miután a három nagy körverseny egyikén, a Giro d'Italián összetettben átvette a vezetést.

Két sárga lap után miért nem állították ki a világbajnok kapust?